Mecz Polska-Ukraina. Polacy wygrali 3:2 i mają szansę na awans do elity [ZDJĘCIA, WIDEO]

Andrzej Stanowski
Mecz Polska-Ukraina. MŚ w hokeju na lodzie dywizja 1A. Kraków Arena
Mecz Polska-Ukraina. MŚ w hokeju na lodzie dywizja 1A. Kraków Arena fot. Andrzej Banaś
Mecz Polska-Ukraina w MŚ w hokeju, środę 22 kwietnia w Kraków Arenie, Polacy wygrali 3:2 (0:0, 1:0, 2:2)

Źródło: Press Focus/ x-news

W trzecim meczu na MŚ w hokeju dywizji 1A w Krakowie Polska pokonała Ukrainę 3:2. Ten wynik daje szanse biało-czerwonym na utrzymanie drugiego, premiowanego awansem do elity miejsca.

Po zwycięskim meczu z Japonią Mariusz Czerkawski mówił: - Nasza drużyna była w tym dniu jednością. Z takim samym zaangażowaniem, z wolą walki, w myśl zasady - jeden za wszystkich, wszyscy za jednego, musimy zagrać z Ukrainą. To będzie klucz do zwycięstwa.

I od pierwszych minut Polacy nie dawali rywalom wytchnienia, grali uważnie w obronie, raz po raz wyprowadzali groźne akcje. Kilka razy kotłowało się pod bramką Edwarda Zacharczenki. W 15 minucie byliśmy bliscy zdobycia prowadzenia po świetnej akcji Leszka Laszkiewicza, potem, kiedy nasza drużyna grała w osłabieniu, urwał się obrońcom Ukrainy Aron Chmielewski, ale w ostatniej chwili jego strzał został zablokowany. - Wygląda to dobrze - komentował na gorąco były olimpijczyk Roman Steblecki.

Pierwsze 10 minut drugiej tercji należało do Ukrainy, ale w naszej bramce pewnie bronił Przemysław Odrobny. Potem do głosu doszli znowu Polacy. W 34 min grali w czwórkę, ale wyprowadzili świetną kontrę, po podaniu Grzegorza Pasiuta do odsłoniętej już bramki trafił Adam Bagiński.

Na początku trzeciej tercji Polacy wykorzystali podwójną przewagę i po mocnym strzale z dystansu Mateusza Rompkowskiego krążek wpadł pod poprzeczkę. Ale w ciągu 3 minut nasi gracze stracili prowadzenie. Najpierw nie popisał się Odrobny, potem Witalij Lalka błyskawicznie strzelił po wygraniu bulika. Te bramki nie załamały Polaków, atakowali non stop.

W 54 minucie Ukraińcy grali w czwórkę, nasi zawodnicy dobrze rozegrali zamek i Rompkowski po raz drugi trafił do siatki. To był wczoraj bohater naszej ekipy.

Bramki:
1:0 Bagiński (Pasiut) 34, 2:0 Rompkowski (Bryk, Kolusz) 41, 2:1 Hawryk (Zacharenko) 42, 2:2 Lalka (Bondariew) 45, 3:2 Rompkowski (Zapała, Kolusz) 54.

Skład w meczu Polska-Ukraina
Polska: Odrobny - Bryk, Rompkowski, Malasiński, Zapała, Kolusz - Pociecha, Dutka, S. Kowalówka, Pasiut, Chmielewski - Wajda, Kotlorz, Galant, Dziubiński, L. Laszkiewicz - Kruczek, Wanacki, Bagiński, Kalinowski, Urbanowicz.

Ukraina: Zacharczenko - Nawarenko, Riabenko, Michnow, Hnidenko, Blagy - Ałeksiuk, Pobiednoscew, Nimenko, Warłamow, Donika - Ładyhin, Kuhut, Zacharow, Lalka, Bondariew - Skrypeć, Hawryk, Zabłudowsky, Petranhowsky, Kuźmik.

Sędziowali: Rene Hradil (Czechy), Daniel Konc (Słowacja) oraz Dmitryj Goljak (Białoruś) i Alexander Waldejer (Norwegia). Kary: 8-12 min. Widzów: 7500.

1. Kazachstan 3 9 17-4
2. Polska 3 6 6-4
3. Węgry 3 6 8-8
4. Włochy 3 5 5-6
5. Ukraina 2 1 5-10
6. Japonia 3 0 4-13

Dziś: mecz Japonia - Włochy (godz. 13), mecz Ukraina - Węgry (16.30), mecz Polska - Kazachstan (godz. 20).

Codziennie rano najświeższe informacje, zdjęcia i video z regionu. Zapisz się do newslettera!