18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Lotos Gdynia - ŁKS Łódź 85:57 [ZDJĘCIA]

Tylko na początku meczu gdynianki miały małe problemy z rywalkami. Z czasem Lotos zaczął wypracowywać sobie przewagę, której nie oddał już do końca. Wygrana podopiecznych Javiera Forta była już przesądzona po 30 minutach gry. Jedyną niewiadomą pozostawał rozmiar zwycięstwa. Lotos Gdynia wygrał ostatecznie 85:57, odnosząc pierwszą wygraną w lidze.

W poprzedniej kolejce łodzianki przegrały u siebie z faworyzowanym CCC Polkowice, ale po walce. Mecz ten pokazał, że ŁKS nie będzie tym samym zespołem, co w poprzednim sezonie. Również początek spotkania w Gdyni zwiastował emocje. Rywalkom Lotosu sił starczyło jednak na osiem minut pierwszej kwarty. Później podopieczne Javiera Forta zacieśniły obronę, włączyły drugi bieg i odjeżdżały rywalkom.

Po przerwie supremacja Lotosu Gdynia nie podlegała już dyskusji. Bardzo dobrze na parkiecie poczynały sobie: Aneika Henry oraz Geraldine Robert. W obronie pod własnym koszem nie do zatrzymania była Jolene Anderson. W trzeciej kwarcie gdynianki prowadziły na tyle wysoko, że ich wygrana była już przesądzona. Ostatecznie Lotos wygrał 85:57 i odniósł pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach Ford Germaz Ekstraklasy. Po meczu prezes klubu Mieczysław Krawczyk zadedykował wygraną swojej żonie.

- Wyszliśmy na parkiet przestraszeni, a to spowodowało, że popełniliśmy wiele błędów oraz strat - stwierdził Adam Prabucki, opiekun ŁKS-u. - Od początku mieliśmy wiele respektu dla drużyny przeciwnej.

- Pomimo tego, że mieliśmy problemy z faulami, to nasze zawodniczki bardzo dobrze uzupełniały się w obronie, co pozwalało nam skutecznie grać w obronie. Chciałbym podziękować moim zawodniczkom oraz pogratulować im bardzo dobrego występu - stwierdził natomiast trener Javier Fort.

Lotos Gdynia - ŁKS Łódź 85:57 (21:16, 17:11, 22:11, 25:19)

Lotos: Henry 16, Ajanović 15, Robert 15, Jalcova 12, Ziętara 9, Knezević 7, Żurowska 7, Anderson 2, Plumbi 2, Bandyk 0, Kaczmarska 0, Gala 0.

ŁKS: Raymond 10, Bofia 9, Urbanowicz 8, Trofimowa 7, Hoewisch 7, Kenig 5, Jeziorna 4, Dalembert 4, Prochaska 2, Schmidt 1.