(© T.Bołt)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Gdynia doczekała się wreszcie czytelnego sygnału poparcia w sprawie Kosakowa. Rząd zdecydował się w całości poprzeć miasto w sporze sądowym z Komisją Europejską dotyczącym lotniska.

TUTAJ znajdziesz informacje o budowie Portu Lotniczego w Gdyni KosakowiePo wielu miesiącach Rada Ministrów RP uznała wszystkie argumenty miasta, które broniło zasadności i legalności inwestycji, polegającej na przebudowie lotniska wojskowego Gdynia - Oksywie w lotnisko cywilno - wojskowe - czytamy w oficjalnym komunikacie UM w Gdyni. - Rzeczpospolita Polska przystąpi do procesu toczącego się przed Sądem Unii Europejskiej, podnosząc wszystkie zarzuty wskazane wcześniej przez Gdynię i wspólnie z miastem będzie starać się o wyrok unieważniający decyzję Komisji Europejskiej. Wskutek tej decyzji spółka Port - Lotniczy Gdynia - Kosakowo znalazła się w stanie upadłości i jest objęta zakazem prowadzenia działalności lotniczej. Proces przed Sądem Unii Europejskiej Gdynia wszczęła w 2014.

Komisja Europejska wydała negatywną decyzję w sprawie lotniska.

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Komentarze (5)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Observer (gość)

Tak, właśnie wczoraj "rodzinka" wystąpiła przed kamerami TVP Gdańsk. Ciekawe, co uda im się osiągnąć w procesie z UE?

free (gość)

wybory za pasem to rząd bierze się do pracy a po wyborach jeżeli znowu lemingi zagłosują za PO wycofa się rakiem a pretekst zawsze znajdą

Adam (gość)

Ten rząd to naprawę łaskawcy. Raz są za a raz nawet przeciw. No, no, no,... Ale jest nadzieja, jeszcze trochę i przestaną mieszać w tym kraju.