Odwiecznym problemem piłkarzy Lechii Gdańsk był brak miejsca do prowadzenia treningów. Biało-zieloni ćwiczą na głównej płycie przy ul. Traugutta, ale nie mogą robić tego codziennie.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Odwiecznym problemem piłkarzy Lechii Gdańsk był brak miejsca do prowadzenia treningów. Biało-zieloni ćwiczą na głównej płycie przy ul. Traugutta, ale nie mogą robić tego codziennie. Trener Tomasz Kafarski ze swoimi podopiecznymi musieli się zadowalać boiskiem ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Traugutta bądź obiektami Polonii Gdańsk i Wybrzeża Gdańsk. Teraz ma się to zmienić, gdyż Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wreszcie zakończył budowę boiska treningowego, dawnej "Sahary".
Wiele problemów towarzyszyło przebudowie tego obiektu. Wreszcie inwestycję udało się zrealizować. Dokonał tego gdański MOSiR, we współpracy z inspektorami nadzoru DRMG. Inwestycja rozpoczęła się wiosną 2007 roku i jeszcze w tym miesiącu boisku będzie już dostępne dla piłkarzy biało-zielonych. Boisko treningowe przy ul. Traugutta ma wymiary 105x68 m, o nawierzchni z trawy naturalnej z roli. Jest to dokładnie taka sama murawa, jaka położona została także na płycie głównej. Boisko jest ogrodzone panelami, posiada też systemy odwodnienia i nawodnienia. Treningi na boisku będą się mogły odbywać również wieczorami, gdyż zainstalowane zostało nowoczesne oświetlenie o mocy 300 luksów. Ponadto postawione zostały trybuny na 500 osób, a dzięki temu boisko będzie mogło zostać zweryfikowane do rozgrywek trzeciej ligi. Cały koszt tej inwestycji wyniósł 3,8 mln zł.
- Na pewno nowe boisko pozwoli nam nieco odetchnąć. Mamy obiecane, że od 1 września będziemy mogli już korzystać z tego boiska. Może być eksploatowane w wymiarze dziewięciu godzin tygodniowo. Priorytetowo traktujemy oczywiście pierwszy zespół i cieszy, że wreszcie drużyna nie będzie musiała się tułać. Chcemy, aby pierwsza drużyna Lechii ćwiczyła tylko przy Traugutta. Ponadto z boiska korzystać będzie zespół rezerw oraz drużyna Młodej Ekstraklasy. Inne boiska, takie jak choćby na Wybrzeżu, będą mogły być wykorzystywane przez młodzież. Być może również juniorzy będą trenować na nowym boisku, ale wtedy kiedy przerwę w treningach będą mieć seniorzy. Na nowym boisku rezerwy mają rozgrywać swoje mecze w czwartej lidze. W związku z tym że odciążymy płytę główną, to być może na niej właśnie swoje spotkania o punkty ligowe w roli gospodarza rozgrywać będzie Młoda Ekstraklasa - powiedział nam Błażej Jenek, dyrektor Lechii.
Trzeci etap inwestycji przy Traugutta to nie tylko nowe boisko. Przeprowadzono także modernizację amfiteatru, polegającą na montażu 4234 siedzisk, w tym 40 o podwyższonym standardzie, typu Arena, na trybunie VIP. Łącznie jest to 8,5 tys. siedzisk na całym stadionie. Ponadto na koronie stadionu wyremontowanych zostało osiem ciągów komunikacyjnych między poszczególnymi sektorami. Koszt tych robót wyniósł 500 tys. zł. Celem MOSiR jest, aby w przyszłym roku plastikowe krzesełka była zamontowane już na całym stadionie.

Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!