Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Książki na jesień. Zaślepienie czy Rzeczozmęczenie?

gp
Rozsypał się dzisiaj worek z książkami dla naszych Internautów. A warto było powalczyć, bo mieliśmy do rozdania świetne pozycje z tzw. literatury science fiction. I na deser - coś kryminalnego. Wszystkie od wydawnictwa Insignis Media.

Mieliśmy dla Was 11 książek do rozdania, w tym jeden - bardzo atrakcyjny zestaw. A więc po kolei:

* "Zaślepienie" Aga Lesiewicz
Jeszcze świeżutki thriller psychologiczny znanej i cenionej w Wielkiej Brytanii polskiej autorki – Agi Lesiewicz. Bohaterką „Zaślepienia” jest Kristin Ryder, dobrze zapowiadająca się fotograficzka. Mieszka w modnym lofcie w londyńskim Hoxton ze swoim chłopakiem, streetartowcem Antonem. W pozornie uporządkowanym życiu Kristin nieoczekiwanie wydarza się coś, co nie pozwala jej dłużej czuć się bezpiecznie. Seria anonimowych wiadomości i niepokojących zdarzeń wywracają życie kobiety do góry nogami. Komu może zaufać? Czy zdoła odkryć tożsamość tajemniczego nadawcy, zanim będzie za późno?

Równorzędną pozycję obok bohaterów „Zaślepienia” zajmuje samo miejsce akcji – Londyn przedstawiony z wręcz kartograficzną precyzją i dbałością o szczegóły. Dzięki temu realizm powieści zostaje wzniesiony na całkiem nowy poziom, a każdy krok stawiany razem z Kristin przepełniony jest jeszcze większym napięciem.

* "Młody świat" Chris Weitz
Witaj w Nowym Jorku – mieście rządzonym przez nastolatków. Tajemnicza epidemia zmiotła z powierzchni Ziemi dorosłych i dzieci, oszczędzając jedynie nastolatków. By przetrwać w chylącym się ku upadkowi świecie, młodzi łączą się w plemiona. Jefferson, mimowolny przywódca grupy zamieszkującej okolice Placu Waszyngtona, oraz Donna – obiekt jego skrywanej miłości – każdego dnia stawiają czołaniebezpieczeństwom postapokaliptycznego chaosu, świadomi, że ich dni są policzone.

Gdy jeden ze współplemieńców wpada na trop lekarstwa, które pozwoli im się wymknąć nieuchronnej śmierci, pięcioro nastolatków wyrusza na ryzykowną ekspedycję. W drodze do celu będą musieli pokonać terytoria opanowane przez gangi, fanatyków i bojówki; ich wędrówkę będą znaczyły wymiany ognia, ucieczki, cierpienie i śmierć.

* Komplet 3 książek z serii Projekt: Dmitry Glukhovsky ( w zestawie: Tullio Avoledo Krucjata dzieci; W ruinie i Denis Szabałow Prawo do zemsty.

Krucjata dzieci
Mediolanowi grozi nowa zagłada atomowa, a dzieci znowu przygotowują wyprawę krzyżową. Czy mają szansę, czy też – jak poprzednio – religijni fanatycy prowadzą ich na bezsensowną śmierć? Czy prawdziwymi potworami są mutanty, które zajęły ruiny Mediolanu, czy ludzie ukrywający się pod miastem?

W ruinie
W ruinie to już czwarty zbiór opowiadań polskich fanów Uniwersum Metro 2033, inspirowanych postapokaliptycznym światem Dmitrija Glukhovsky’ego i wyłonionych w corocznym konkursie wydawnictwa Insignis i portalu metro2033.pl.

Prawo do zemsty
Przeżył, wrócił do domu. I co go przywitało? Pustka! Cisza! Śmierć!
Droga była długa, ale jeszcze nie dotarł do jej kresu. Ten, na kogo nikt nie czeka, kogo pozbawiono rodziny i przyjaciół, jest wprost stworzony do wojny. Daniła Dobrynin stracił dom i bliskich. Nie ma nic… Poza celem. Celem, który musi osiągnąć za wszelką cenę

* " Rzeczozmęczenie" James Wallman
Mamy więcej rzeczy, niż potrzebujemy: stosy ubrań, których nie nosimy, mnóstwo sprzętu, którego nie używamy, i dziesiątki innych przedmiotów, które nigdy się nam do niczego nie przydadzą.
Nadmiar przedmiotów zagraca nasze domy. Męczy i stresuje. Naraża na niewygodę i zbędne koszty. Szkodzi zdrowiu, a w skrajnych przypadkach może nawet zabić.

Jeśli kiedykolwiek poczuliście się przytłoczeni liczbą rzeczy, które posiadacie, to znaczy, że znacie jedną z najbardziej uciążliwych przypadłości naszych czasów: rzeczozmęczenie.
James Wallman – dziennikarz, futurolog, prognostyk trendów i doradca – zabiera nas w niesamowitą podróż do źródeł rzeczozmęczenia. Odsłaniając jego przyczyny i skutki, pokazuje, jak wyrwać się z pułapki niepohamowanej konsumpcji ku wolności, szczęściu i spełnieniu.

* "Zapiski z Rakki" Samir
Książka przesyłana szyfrowanymi SMS-ami z okupowanego przez Państwo Islamskie miasta.
Od chwili, kiedy Daisz rozpoczęło okupację Rakki, stała się ona jednym z najbardziej izolowanych i zastraszonych miast na świecie. Zakazano tam sprzedaży odbiorników telewizyjnych, karalne stało się noszenie spodni o nieprawidłowej długości, a korzystanie z telefonów komórkowych uznano za niewybaczalne przestępstwo.Odcięto dostęp do miasta dziennikarzom, a za kontakt z przedstawicielami zachodnich mediów groziło ścięcie.

Mimo wszystkich tych ograniczeń po kilku miesiącach stresujących i przerywanych rozmów telewizja BBC zdołała skontaktować się z niewielką grupą aktywistów, Asz-Szarkijja 24. Jeden z jej członków, narażając się na wielkie ryzyko, zgodził się opisać swoje osobiste doświadczenia z tego okresu.
Widząc bestialskie mordy, których ofiarami padli jego przyjaciele i krewni, i będąc świadkiem całkowitego rozkładu życia społecznego i lokalnej gospodarki, Samir walczy z Państwem Islamskim w jedyny możliwy dla niego sposób: przekazując światu, co dzieje się z jego ukochanym miastem.

KONKURS rozstrzygnięty !
Wszystkie egzemplarze od Wydawnictwa Insignis (http://www.insignis.pl) zostały już rozdane. Gratulujemy!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdansk.naszemiasto.pl Nasze Miasto