(© Tomasz Bołt)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 2 wchodzą: II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im A. Mickiewicza oraz Gimnazjum 23 z Oddziałami Dwujęzycznymi.

II Liceum OgólnokształcąceUroczyste rozpoczęcie pierwszego roku nauki w II L.O. miało miejsce dnia 9 września 1931 r. "Dwójka" mieściła się wtedy mieściła się przy ul. Morskiej 79, która zajmowała III piętro i nadbudówkę w szkole Handlu Morskiego. Naukę rozpoczęło 211 uczniów w tym tylko siedem dziewcząt. Od 1935 roku była to już wyłącznie szkoła męska.

Trudne warunki lokalowe wpłynęły na decyzję wybudowania nowej szkoły. Budowa została doprowadzona do stanu surowego, której dokończenie uniemożliwiła wojna, Po roku 1945 wznowiono naukę w szkole przy ul. Morskiej 79. Ukończenie budowy szkoły przy ul. Wolności 22b nastąpiło w 1951 r.

W 1995 r. zostały połączone (męskie i żeńskie) Liceum Ogólnokształcące w jedną szkołę pod nazwą II Liceum Ogólnokształcące.

W dniu 27 maja nastąpiło uroczyste nadanie szkole imienia Adama Mickiewicza.

Następną istotną zmianą w historii szkoły było połączenie w dniu 1 września 1976 r. liceum dziennego z liceum dla pracujących. W ten sposób został utworzony Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Gdyni.

W szkole mieszczącej się przy ul. Wolności 22 B w każdym z roczników uczniowie uczą się w sześciu klasach. Jedna z nich jest klasą dwujęzyczną z obowiązkowym językiem francuskim.

Od września 1998 roku Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Gdyni prowadzi klasy dwujęzyczne z wykładowym językiem francuskim. Oprócz nauki języka, w języku francuskim prowadzone jest również nauczanie niektórych przedmiotów (chemia, historia, geografia). Szkoła rozwija się prężnie współpracując z Ambasadą Francuską. Klasy dwujęzyczne funkcjonują pod patronatem Ambasady Francji.

W szkole jest możliwość zdawania matury dwujęzycznej, która umożliwia studia we Francji bez konieczności zdawania egzaminu językowego, nauki języka francuskiego z lektorem francuskim, możliwość wyjazdu na roczną naukę do Liceum Leonarda da Vinci w Calais we Francji, udziału w wymianie z Francją w klasie II dwujęzycznej, udziału w wymianie ze Szwecją w I klasie.

Rekrutacja:Składanie dokumentów do wybranych szkół od 19 maja 2011 do 17 czerwca 2011, Do klasy dwujęzycznej do 23 maja 2011,

26 maja godz. 9.00 - sprawdzian z języka francuskiego ustalony przez Ambasadę Francji w Polsce dla klasy dwujęzycznej z językiem francuskim.

Dostarczanie do wybranych szkół kopii świadectwa ukończenia gimnazjum i kopii zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu gimnazjalnego od 24 czerwca 2011 do 27 czerwca 2011 do godz. 12.00.

Ogłoszenie przez Dyrektora listy kandydatów przyjętych do szkoły - 29 czerwca do godz. 12.00.

Od 29 czerwca 2011 od godz. 12.00 do 1 lipca 2011 do godz. 12.00 - potwierdzenie woli podjęcia nauki w danej szkole poprzez dostarczenie oryginału świadectwa ukończenia gimnazjum i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego.

4 lipca 2011 do godz. 12.00 - ogłoszenie przez Dyrektora listy przyjętych do szkoły.

Dyrektor szkoły rozpatruje odwołania od wyników postępowania kwalifikacyjnego w ciągu trzech dni od daty ogłoszenia listy przyjętych do szkoły

Serwis Specjalny: Szkoły ponadgimnazjalne w Gdyni

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!