Bitwa Narodów gdynia Bitwa Narodów gdynia

Eliminacje "Bitwy Narodów" odbędą się m.in. w Gdyni (© Radosław Konczyński)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Gdynia jest jednym z sześciu polskich miast, w którym odbędą się turnieje eliminacyjne do Rycerskich Mistrzostw Świata „Bitwa Narodów”. W sobotę, 9 listopada w YMCA (ul. Żeromskiego 26) zmierzy się 11 drużyn rycerskich. Rozpoczęcie zawodów o godz. 13.

Turniej w Gdyni jest trzecim z sześciu zaplanowanych eliminacji do kadry. Odbędą się pojedynki indywidualne oraz starcia grupowe. Najlepsi zawodnicy będą reprezentować nasz kraj w Bitwie Narodów - reprezentacja będzie liczyć łącznie około pięćdziesięciu rycerzy.

Trójmiasto reprezentuje m.in. drużyna Fabryka Świń, która jest jedną z najlepszych szkół walki w Polsce i ma na koncie tytuł wicemistrza Polski. Jej członkowie wystąpili ostatnio w programie „Mam talent”.

Zobacz koniecznie ZDJĘCIA z Oblężenia Malborka 2013- Walki są prowadzone w formule full-kontakt. Dozwolone są kopnięcia, uderzenia głowica miecza, rantem tarczy oraz inne „nierycerskie chwyty”. Za zakończenie walki uznaje się powalenie przeciwnika na ziemię - mówią organizatorzy.

Bitwa Narodów po raz pierwszy rozegrana została w 2009 roku. Turniej ma na celu promocję walk średniowiecznych, jako sportu walki. Pierwsze dwie edycje mistrzostw odbyły się na Ukrainie, trzecia w Polsce, a ostatnia we Francji. Przyszłoroczny gospodarz zostanie wyłoniony na początku przyszłego roku.

Bilety w cenie: dzieci do 6 lat - za darmo, osoby w wieku do 18 lat - 3 zł, widzowie 18+ - 5 zł, do nabycia w dniu imprezy.

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Wiadomości, Wydarzenia