Unieważniono dwa przetargi, które miały wyłonić w tym miesiącu wykonawców inwestycji związanych z budową lotniska cywilnego Gdynia-Kosakowo. Oferenci chcieli więcej, niż inwestor chciał wydać. W rezultacie nie ma wykonawców do opracowania dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla budowy bazy paliw i przebudowy nawierzchni płaszczyzny postoju samolotów. Jednak władze spółki zapewniają, że zdążą przed Euro 2012.

Podobnie było w ubiegłym miesiącu z przetargiem na zaprojektowanie układu drogowego w obrębie lotniska.

Budową Portu Lotniczego Gdynia-Kosakowo zajmuje się spółka o takiej właśnie nazwie. Jej udziałowcami są Gdynia i Kosakowo. Port lotniczy w pierwszych latach swojej działalności ma obsługiwać ruch małych samolotów.

Czytaj więcej o problemach z wyłonieniem wykonawców na dziennikbaltycki.pl


Władze spółki zapewniają jednak, że kłopoty z wyłonieniem wykonawców na opracowanie dokumentacji projektowej tych inwestycji nie spowodują większych opóźnień w realizacji inwestycji. Ich zdaniem to nie są kłopoty, ale sytuacje, na które każdy powinien być przygotowany przy tak dużych inwestycjach.

Przetarg na zaprojektowanie bazy paliw już został ponownie ogłoszony, otwarcie ofert planowane jest na 22 listopada.

Przeczytaj: Coraz bliżej powstania lotniska w Babich Dołach


Na najbliższy tydzień z kolei przewidziano otwarcie ofert w zakresie wykonania dwóch innych kluczowych dla obsługi portu lotniczego inwestycji - budynku terminalu General Aviation oraz obiektu, w którym siedzibę będzie miała lotniskowa straż pożarna i pozostałe służby operacyjne lotniska, a także zarząd portu lotniczego.

Wyłoniony jest już także wykonawca, który wyburzy kolejny schronohangar, pozostały po lotnisku wojskowym. Jak się okazało, przeszkadzałby on w budowie drogi. Rozpoczęło się też projektowanie systemu świateł nawigacyjnych oraz instalacji elektroenergetycznej na lotnisku. Wykonuje je firma Mawilux sp. z o.o. z Raszyna, która zajmie się potem także budową tego systemu.

Codziennie rano najświeższe informacje z Gdyni prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!


Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (5)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

kamaro (gość)

Często jest tak, że w Rębiechowie jest mgła i samoloty sa kierowane do Wawy a tak będą mogły lądować w Gdyni gdzie mgły występują sporo rzadziej.

sq (gość)

klientów Gdańskowi nie zabiorą, za to mogą sprowadzić nowych - im szybciej tym lepiej, parę osób przy tym jednak pracę znajdzie....

gdynianin jan (gość)

Jestem w stu procentach pewny że lotnisko na Euro będzie gotowe.Dlaczego tak twierdzę bo wierzę mojemu PREZYDENTOWI PANU SZCZURKOWI!!!!.