Gdynia: Dekoracje świąteczne za 345 tys. złotych. Zbliżają się święta

Choć zimy jeszcze nie czuć, to okres świąteczny zbliża się do nas wielkimi krokami. Nie tylko sklepy przygotowują się na święta Bożego Narodzenia. Miasto także niedługo wejdzie w zimowo - świąteczną atmosferę. W tym roku Gdynia nie oszczędza na świątecznych dekoracjach. Łączny koszt wynosi 345 tys. złotych. Jest to prawie trzykrotnie więcej niż rok temu.

Świąteczna iluminacja pojawi się w Gdyni na początku grudnia. Tzw. ledowe "węże" będą zdobiły główne ulice miasta: 10 lutego, Starowiejską, gdzie zawisną niebieskie lampki i Świętojańską, którą ozdobią białe.

POLECAMY: Wspominamy zeszłoroczną zimę na Pomorzu


- Oprócz tych ozdób, jak co roku, ulice te ozdobią charakterystyczne dla Gdyni świetlne choinki-żaglówki (inspirowane przez logo miasta). Zupełnie nowe dekoracje podziwiać będzie można na zwanym przez niektórych Bramą Morza skrzyżowaniu Skweru Kościuszki z ul. Świętojańską oraz na Skwerze Kościuszki. Pojawi się fontanna… świateł, a 16 pobliskich latarni otrzyma specjalnie dla Gdyni zaprojektowane świetliste ubranka. Ledowe „węże” oplotą konary i pnie 20 drzew - informuje Zespół Prasowy Urzędu Miasta Gdyni.

Zobacz także: Ile kosztuje tegoroczna iluminacja w Gdańsku

Na ulicach nie zabraknie także tradycyjnych choinek przy gdyńskim magistracie oraz na ul. Bema w rejonie lodowiska. Zdaniem urzędników kolorowych drzewek nie może zabraknąć na imprezie mikołajkowej dla najmłodszych.

Dekoracje świąteczne będą zdobiły miasto do końca karnawału.

Łączny koszt świątecznych dekoracji miasta, wraz z zakupem choinek, transportem, montażem, demontażem, ewentualnymi naprawami, wynosi prawie 345 tys.
∨ Czytaj dalej

zł.

Prawie pół miliona za dekoracje świąteczne w Trójmieście w zeszłym roku

Codziennie rano najświeższe informacje z Gdyni prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!


Komentarze (3)

avatar
avatar
podatnik (gość)

Teraz już wiem, dlaczego w Gdyni pan prezydent i jego ekipa podnieśli nam MAKSYMALNIE podatki. Co tam bezrobocie, upadek firm, co tam bieda i drożyzna! Mamy za to kolorowe lampki dla pana prezydenta. Jak się cieszę!

avatar
dobrzyn22 (gość) mika

wymyślasz..mi się podobają i białe i niebieskie i zielone-ważne,że miasto "nie przechodzi obok"tematu świąt obojętnie.A Świętojańska zawsze ładnie wyglądała udekorowana.
PS.To biały jest uważany za kolor"zimny"... ale o gustach się nie dyskutuje ;)

avatar
mika (gość)

SUPER! Nareszcie! Te niebieskie są takie zimne, mimo że mają nawiązywać do morza to nigdy nie lubiłam tego koloru. Jest totalnie nieświąteczny ;)

Wybierz kategorię