Choć zimy jeszcze nie czuć, to okres świąteczny zbliża się do nas wielkimi krokami. Nie tylko sklepy przygotowują się na święta Bożego Narodzenia. Miasto także niedługo wejdzie w zimowo - świąteczną atmosferę. W tym roku Gdynia nie oszczędza na świątecznych dekoracjach. Łączny koszt wynosi 345 tys. złotych. Jest to prawie trzykrotnie więcej niż rok temu.

Świąteczna iluminacja pojawi się w Gdyni na początku grudnia. Tzw. ledowe "węże" będą zdobiły główne ulice miasta: 10 lutego, Starowiejską, gdzie zawisną niebieskie lampki i Świętojańską, którą ozdobią białe.

POLECAMY: Wspominamy zeszłoroczną zimę na Pomorzu


- Oprócz tych ozdób, jak co roku, ulice te ozdobią charakterystyczne dla Gdyni świetlne choinki-żaglówki (inspirowane przez logo miasta). Zupełnie nowe dekoracje podziwiać będzie można na zwanym przez niektórych Bramą Morza skrzyżowaniu Skweru Kościuszki z ul. Świętojańską oraz na Skwerze Kościuszki. Pojawi się fontanna… świateł, a 16 pobliskich latarni otrzyma specjalnie dla Gdyni zaprojektowane świetliste ubranka. Ledowe „węże” oplotą konary i pnie 20 drzew - informuje Zespół Prasowy Urzędu Miasta Gdyni.

Zobacz także: Ile kosztuje tegoroczna iluminacja w Gdańsku

Na ulicach nie zabraknie także tradycyjnych choinek przy gdyńskim magistracie oraz na ul. Bema w rejonie lodowiska. Zdaniem urzędników kolorowych drzewek nie może zabraknąć na imprezie mikołajkowej dla najmłodszych.

Dekoracje świąteczne będą zdobiły miasto do końca karnawału.

Łączny koszt świątecznych dekoracji miasta, wraz z zakupem choinek, transportem, montażem, demontażem, ewentualnymi naprawami, wynosi prawie 345 tys. zł.

Prawie pół miliona za dekoracje świąteczne w Trójmieście w zeszłym roku

Codziennie rano najświeższe informacje z Gdyni prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!


Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Gdynianin (gość) (mika)

I masz MIKA rację. Jest mało kolorowo i mało świątecznie. Zdjęcie i twój komentarz jest z roku 2011, dzisiaj mamy koniec 2014 i się zmieniło - na gorsze. Lampki LED są tylko zimno białe i niebieskie więc wyglądają jak pojazdy komunikacji miejskiej lub policyjne radiowozy. Nie są to kolory świąteczne niestety.

podatnik (gość)

Teraz już wiem, dlaczego w Gdyni pan prezydent i jego ekipa podnieśli nam MAKSYMALNIE podatki. Co tam bezrobocie, upadek firm, co tam bieda i drożyzna! Mamy za to kolorowe lampki dla pana prezydenta. Jak się cieszę!

dobrzyn22 (gość) (mika)

wymyślasz..mi się podobają i białe i niebieskie i zielone-ważne,że miasto "nie przechodzi obok"tematu świąt obojętnie.A Świętojańska zawsze ładnie wyglądała udekorowana.
PS.To biały jest uważany za kolor"zimny"... ale o gustach się nie dyskutuje ;)

mika (gość)

SUPER! Nareszcie! Te niebieskie są takie zimne, mimo że mają nawiązywać do morza to nigdy nie lubiłam tego koloru. Jest totalnie nieświąteczny ;)