No i się zacznie! We wtorek rano ciężki sprzęt wjedzie na al. Zwycięstwa w Gdyni, by rozpocząć remont na odcinku od ul. Redłowskiej do przystanku autobusowego między ul.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
No i się zacznie! We wtorek rano ciężki sprzęt wjedzie na al. Zwycięstwa w Gdyni, by rozpocząć remont na odcinku od ul. Redłowskiej do przystanku autobusowego między ul. Kopernika i Harcerską, na pasie w kierunku Śródmieścia. Drogowcy nie ukrywają - korki będą, choć dziś jeszcze powinno być spokojnie. Remont ma potrwać około 1,5 miesiąca. W tym czasie ruch odbywał się będzie jednym pasem jezdni.
- Niestety, będą też 2-3 dni, kiedy cała ulica będzie musiała zostać zamknięta - ostrzega Stefan Benkowski, kierownik działu drogowego Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni. - Takie rozwiązanie ma być zastosowane w weekendy, kiedy ruch jest mniejszy. Proszę kierowców, by nie jeździli na pmieć i zwracali uwagę na znaki. W ramach remontu zostanie wymieniona nawierzchnia, kanalizacja oraz inne instalacje, pod ziemią. ZKM we wtorek od godz. 9 na 1,5 miesiąca przenosi przystanek autobusowy z okolicy PPNT przed skrzyżowanie z ul. Redłowską (na pas wjazdowy do stacji paliw Lotos).Ulica Polska oddana
Inwestycja kosztować będzie 60 mln zł netto. Dotąd wykonano prace za 50 mln, ale efekt widać.
W poniedziałek dwa duże samochody i stary autobus, zwany ogórkiem, jako pierwsze przejechały świeżo oddaną do użytku ul. Polską, na odcinku od Węzła Ofiar Grudnia do skrzyżowania z ul. Chrzanowskiego. Polska w przyszłości powiąże port przez ul. J. Wiśniewskiego i Trasę Kwiatkowskiego z autostradą A1. Prace trwały od maja 2008 r. Do listopada jednak prowadzone będą roboty na ul. Chrzanowskiego i Wendy, przebudowywana będzie też ulica Celna.

Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!