I liga: Bezbarwna Arka przegrała Kolejarzem. Arka Gdynia - Kolejarz Stróże 0:1

Marzenia o ekstraklasie piłkarze gdyńskiej Arki muszą chyba powoli odłożyć na przyszły sezon. Gdynianie po bezbarwnym występie przegrali z Kolejarzem Stróże 0:1. Może ta porażka zadziała na żółto-niebieskich jak zimny prysznic i uświadomią sobie, że nikt w tej lidze za darmo punktów nie odda. Bramkę goście zdobyli w doliczonym już czasie gry. Schodzących z boiska żółto-niebieskich żegnały gwizdy.

Arka Gdynia - Kolejarz Stróże 0:1 (0:0)
Bramki: 0:1 - Niane (90+2)

Arka: Szlaga - Krajanowski, Mazurkiewicz, Wallace, Bochenek, Kowalski, Jarzębowski, Pruchnik (46' Flis), Tomasik (59' Radzewicz), Kuklis, Surdykowski (67' Nwaogu).

Kolejarz: Sobański - Basta, Cichy, Markowski, Walęciak, Nitkiewicz (67' Gajtkowski), Chrapek (69' Kantor), Wolański, Niane, Stefanik, Kowalczyk.

Żółte kartki: Mazurkiewicz, Nwaogu (Arka) oraz Cichy, Walęciak, Chrapek, Kantor, Wolański (Kolejarz).

Sędzia: Michał Mularczyk (Skierniewice).

Widzów: 3700.

90+3 min. - Koniec meczu. Arka po fatalnej grze przegrywa z Kolejarzem 0:1. Piłkarzy żegnają gwizdy.

90+2 min. - Bramka dla gości!! Kolejarz ładnie rozegrał kontrę. Piłka doszła do Niane, a ten strzałem po ziemi pokonał Szlagę. Arka - Kolejarz 0:1 i konsternacja na trybunach.

90+1 min. - Kowalczyk przełożył piłkę na lewą nogę, potem na prawą, uderzył mocno w krótki róg i szczęśliwie broni Szlaga.

90 min. - Mecz potrwa jeszcze trzy minuty.

90 min. - Faul na Kowalski. Będzie wolny dla Arki.

89 min. - Żółta kartka dla Wolańskiego.

88 min. - Radzewicz centrował z rzutu rożnego. Bardzo niedokładnie.

85 min. - Nwaogu padł w polu karnym i dostał żółtą kartkę za symulowanie faulu.

85 min. - Strzał Radzewicza zablokowany.

83 min. - Nwaogu podawał do Flisa, ten z powrótem do Nwaogu, Nigeryjczyk uderzył niecelnie.

81 min. - Kowalski próbował ograć obrońcę gości, ale przegrał ten pojedynek.

79 min. - Znów urwał się Kowalczyk, którzy uderzył po długim rogu, minimalnie obok słupka.

79 min. - Mogła paść bramka dla Arki. Flis do Nwaogu, ten się przewrócił, do piłki dopadł Kuklis i z 14 metrów trafił w bramkarza gości!

77 min. - Nieporozumienie w Arce przy rozegraniu akcji...Fatalnie to wszystko wygląda.

76 min. - Kowalski zacentrował z wolnego, akcję zamykał na długim słupku Mazurkiewicz.

75 min. - Wolański próbował "za kołnierz" wrzucić piłkę Szladze, ale czujny bramkarz Arki.

74 min. - Dośrodkowanie Bochenka i...piłka ląduje w dłoniach Sobańskiego.

73 min. - Kowalczyk ograł Peresa i wyszedł sam na sam ze Szlagą. Świetna postawa bramkarza Arki, który skrócił kąt i wygrał pojedynek z napastnikiem Kolejarza.

72 min. - Nwaogu skutecznie powstrzymywany w polu karnym gości.

72 min. - Ospała, słaba gra Arki. Czy mimo takie postawy gdynianie zdołają wygrać?

70 min. - Sędzia dopatrzył się przewinienia Nwaogu. Od bramki zaczął Sobański.

69 min. - Mateusz Kantor za Michała Chrapka.

68 min. - Do piłki na 14 metr wyszedł Nwaogu, uderzył po długim słupku po ziemi, dobra interwencja Sobańskiego.

67 min. - Kontra gości dwa na dwa, na szczęście dla Arki piłkarz gości znalazł się na pozycji spalonej.

66 min. - Charles Nwaogu za Janusza Surdykowskiego. Krzysztof Gajtkowski zastąpił na placu gry Kamila Nitkiewicza.

65 min. - Atak gości przerwany przez Bochenka.

63 min. - Podirytowani kibice zaczynają śpiewać "ku mać, Arka grać!"

63 min. - Peres w pole karne. Piłka w rękach Sobańskiego.

62 min. - Szlaga wyszedł z bramki na 25 metr, uprzedził napastnika gości.

61 min. - Kowalski zszedł do środka, uderzył lewą nogą, ale nad bramką.

60 min. - Za symulowanie faulu żółtą kartką ukarany został Michał Chrapek.

59 min. - Druga zmiana w Arce. Marcin Radzewicz za Piotra Tomasika.

58 min. - Na trybunach zasiadło 3700 widzów.

57 min. - Kowalski do Flisa, napastnik Arki stracił piłkę, nie w porę się odwrócił i futbolówka odbiła mu się od głowy.

55 min. - Flis do Piotra Kuklisa, którego ubiegł obrońca Kolejarza.

54 min - Tomasik lewą nogą w pole karne, frunął do niej Surdykowski, ale nie zdołał oddać strzału.

53 min. - Arka zupełnie nie ma pomysłu na zaskoczenie defensywy rywali. Wrzutka Mazurkiewicza ląduje w rękach golkipera gości.

51 min. - Indywidualna akcja Flisa, wstrzelił piłkę w pole karne, piłkę wybił jeden z defensorów, do futbolówki dopadł Kuklis. Strzał niecelny.

49 min. - Kowalczyk minął jak chciał Mazurkiewicza, wszedł w pole karne, ale zagrał niecelnie.

48 min. - Tomasik na głowę obrońcy gości, akcję zamykał Kowalski. Uderzył minimalnie niecelnie.

47 min. - Kowalski precyzyjnie w pole karne, piłka przeszła pole karne i sytuację wyjaśniają obrońcy Kolejarza.

46 min. - Gwizdek oznajmiający początek drugiej połowy. W przerwie w Arce zaszła jedna zmiana. Flis za Pruchnika.

45+1 min. - Koniec pierwszej połowy. Bez bramek w Gdyni.

45+1 min. - Rajd Basty, płaskie uderzenie, nogą broni Szlaga.

45 min. - Tomasik z wolnego prosto w mur.

44 min. - Bochenek przerwał akcję gości i posłał piłkę w aut.

42 min. - Cichy trafił, ale w krzesełko na "Górce".

42 min. - Kowalczyk zabrał piłkę Bochenkowi, potem po rykoszecie wywalczył dla Kolejarz rzut rożny.

41 min. - Tomasik...Ni to strzał ni dośrodkowanie. Arka ma przewagę, ale co z tego? Ataki gdynian kończą się na dośrodkowaniach.

40 min. - Mecz jest tak nudny, że nawet nie mamy o czym pisać w relacji.

38 min. - Peres tyleż mocno, co niecelnie.

37 min. - Brutalny faul na Kowalski. Czy sędzia zapomniał kartek?

36 min. - Dośrodkowywał Kowalski, poślizgnął się Surdykowski. Nie klei się gra Arki. Nie ma środka, brakuje celnych strzałów...

35 min. - W dobrej sytuacji znalazł się Kowalczyk, w ostatniej chwili powstrzymał go Peres.

35 min. - Kowalski z wolnego, zbyt krótko, bo na głowę Niane.

33 min. - Mazurkiewicz w pole karne, tam wślizgiem piłkę chciał przejąć Surdykowski. Był jednak na spalonym.

32 min. - Kolejny strzał z dystansu. Tym razem Mazurkiewicz. Precyzja strzału pozostawia wiele do życzenia.

30 min. - Z około 35 metrów na strzał zdecydował się Pruchnik. Ale nie warto więcej pisać o tym strzale.

28 min. - Wrzucał Kowalski, piłkę nie przejął jednak żaden z arkowców.

28 min. - Faulowany Bochenek. Wolny dla Arki z prawej strony pola karnego.

26 min. - Tomasik nad murem i nad bramką.

25 min. - Rzut wolny dla Arki z okolic pola karnego.

23 min. - Fatalna wrzutka Mazurkiewicza z rzutu wolnego.

22 min. - Bochenek ograł na skrzydle Kowalczyka, zszedł do środka, ładnie uderzył, ale niecelnie.

21 min. - Po dośrodkowaniu z piłką minął się Kuklis.

21 min. - Bezpośrednio z rzutu rożnego uderzał Tomasik, kolejny korner.

18 min. - Akcję zamykał Kowalski. Pomocnik Arki z kilku metrów uderzył po ziemi, obok słupka.

16 min. - Żółtą kartką ukarany Sławomir Mazurkiewicz. W odpowiedzi brutalny faul piłkarza gości, ale sędzia nawet nie zareagował!

14 min. - Kolejna wrzutka w pole karne gości. Piłka po raz kolejny w rękach Sobańskiego.

13 min. - Sprytna podcinka Peresa w pole karne, ale nie wiedzieć czemu Jarzębowski zamiast strzelać, zwlekał z decyzją.

11 min. - Pruchnik do Piotra Kuklisa. Kuklis próbował odegrać do kolegów z zespołu, ale stracił piłkę.

10 min. - Ładna akcja Arki. Pruchnik do Kowalskiego, ten dośrodkował w pole karne, Surdykowski nie trafił w pikę, był tam jeszcze Tomasik, ale nie zdołał dopaść do futbolówki.

8 min. - Kibice z "Torów" próbują wspierać Arkę dopingiem.

6 min. - Niedokładnie podane Surdykowskiego. Aut dla gości na połowie Kolejarza.

5 min - Z wolnego centrował Kowalski. Piłkę pewnym chwytem łapie golkiper Kolejarza.

2 min. - Z rogu Tomasik, w polu karnym najsprytniejszy Bochenek, który strzałem głową przeniósł piłkę nad poprzeczką.

2 min. - Senna atmosfera na trybunach. W ataku Arka.

1 min. - Początek meczu. Rozpoczęli arkowcy.

Piłkarze na boisku, "Rota".

Z głośników "Więc chodź pomaluj mój świat", a na trybunach pustki. Zapowiada się najniższa w tym sezonie frekwencja na spotkaniu Arki.

Na ławce rezerwowych Kolejarza Krzysztof Gajtkowski znany z występów m.in. w Lechu Poznań, Koronie Kielce czy Warcie Poznań.

Kolejarz: Sobański - Basta, Cichy, Markowski, Walęciak - Nitkiewicz, Chrapek, Wolański, Stefański, Niane - Kowalczyk.

Arka: Szlaga - Krajanowski, Peres Benevente, Mazurkiewicz, Bochenek - Kowalski, Jarzębowski, Pruchnik, Tomasik - Kuklis - Surdykowski.

Znamy już wyjściowe składy obu zespołów.

Piłkarze Arki powinni mieć na uwadze, że zespół ze Stróż najwięcej bramek strzelca między 60., a 75. minutą mecz. Wtedy jednak też najwięcej traci.

Trener Nemec podał 18-tkę na mecz z Kolejarzem. Na boisku na pewno nie zobaczymy Petra Benata. Czech wciąż nie jest w pełni gotowy na grę na pełnych obrotach.

bramkarze: Szlaga, Szromnik

obrońcy: Bochenek, Peres Benevente, Jarun, Tomasik, Krajanowski, Mazurkiewicz

pomocnicy: Kuklis, Kowalski, Kasperkiewicz, Pruchnik, Radzewicz, Jędrzejowski, Jarzębowski

napastnicy: Nwaogu, Flis, Surdykowski.

- Arka chce się włączyć do walki o awans, więc będzie chciała wygrać. My z kolei cieszymy się, że mamy pięć punktów przewagi nad Flotą Świnoujście. W tej rundzie z tych spotkań, które widziałem, Arka gra najlepszą piłkę. Ci piłkarze trenują ze sobą już więcej czasu. Jesienią mieli problem ze zgraniem. Teraz pokazują naprawdę dobrą piłkę. Widać, że się rozumieją. Bardzo groźne mają boki. Przed tym strasznie trudno jest się ustrzec - chwali Arkę na łamach oficjalnej strony klubowej Przemysław Cecherz, opiekun Kolejarz.

Arka ostatnie dwa mecze zremisowała 1:1. Najpierw w Gdyni z Flotą,**a następnie z Dolcanem Ząbki.** Mimo straty przez gdynian punktów w czołówce bez zmian. I liga zachowała status quo. I pomyśleć, że gdyby Arka nie potraciła na wiosnę punktów z Olimpią, Flotą i Dolcanem, to dziś otwierałaby tabelę I ligi...

Czytaj zapowiedź meczu:**Magiczne pięć punktów Arki**