Uniwersytet Gdański: Nowy budynek neofilologii i administracji centralnej. W 2013 koniec inwestycji

Trwa rozbudowa Bałtyckiego Kampusu Uniwersytetu Gdańskiego - jednej z kluczowych inwestycji tej uczelni. Nowa infrastruktura jest szansą dla UG, by stał się on jednym z najsilniejszych ośrodków akademickich i naukowych w regionie Morza Bałtyckiego. Właśnie podpisano umowę z wykonawcą, który do końca października 2012 r. ma wybudować gmach neofilologii, a do końca czerwca 2013 r. budynek administracji centralnej.

1/3
mat. prasowe
W ramach inwestycji powstanie dwufunkcyjny gmach o powierzchni ponad 23,5 tys. m kw., z wydzielonymi częściami neofilologiczną i niezależną administracyjno-rektorską.

Czytaj również: Nowy nabytek biblioteki UG

Sale wykładowe i do tłumaczeń- W czterokondygnacyjnej części obiektu, przeznaczonej dla neofilologii, będą się mieściły m.in. instytuty: anglistyki, filologii germańskiej, filologii wschodniosłowiańskiej, katedry filologii klasycznej, romańskiej, skandynawistyki, slawistyki oraz pomieszczenia administracyjne wydziału - wylicza dr Beata Czechowska-Derkacz, rzecznik UG. - Znajdą się tam nowoczesne sale wykładowe, sale do tłumaczeń specjalistycznych i konferencyjnych, laboratorium językowe, centrum e-learningowe UG, studium doktoranckie i sala komputerowa.

Budynek zostanie wyposażony w nowoczesne technologie i urządzenia - np. systemy do tłumaczeń translatorycznych, i kabiny symultaniczne. - Powstanie nowego budynku pozwoli na uruchomienie nowych kierunków i specjalności - dodaje Czechowska-Derkacz.

Umowa na roboty budowlano-montażowe opiewa na kwotę ponad 77 mln zł, z czego 52 mln pochłonie budynek neofilologii. 23 mln zł to dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Pozostała część pochodzić będzie z rezerwy celowej Ministerstwa Finansów. Pomieszczenia administracji centralnej finansowane będą ze środków własnych uczelni.
∨ Czytaj dalejKolejne inwestycje w UGTo jednak jeszcze nie koniec rozbudowy kampusu. W planach jest budowa siedziby Instytutu Informatyki Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki, Biotechnologii dla Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUMed, a także Uniwersyteckiego Centrum Sportu i Rekreacji oraz dwóch akademików na około 240 miejsc każdy (jeden z nich powstanie w kampusie sopockim).

Zobacz również: Drugi kierunek UG dla wybranych?

Codziennie rano najświeższe informacje z Gdańska prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!

Komentarze (3)

avatar
avatar
studentka (gość)

co za poroniony pomysł żeby ciągle budować nowe gmachy. obcinają stypendia naukowe ( od tego roku na paru kierunkach w ogóle nie będzie stypendiów naukowych), brak dotacji na koła naukowe , a dofinansowanie wyjazdów naukowych - nie ma mowy !! uniwerek to tylko instytucja ciągnąca kasę z zaoczniaków. Poziom kształcenia spada, nowe gmachy pękają - co za szopka !!

avatar
hgboy (gość)

Szkoda, że cały kampus tak nie wygląda. Ale źle nie jest biblioteka Super, Chemia będzie całkiem dobra, dwa stare wydziały całkiem solidne ale neofilologia będzie nr.1.

Wybierz kategorię