Sparing: Arka Gdynia - Kaszubia Kościerzyna 2:0. Arsenij Buinickij walczy w Gdyni o angaż

W szóstym tegorocznym sparingu piłkarze Arki pokonali outsidera III ligi - Kaszubię Kościerzyna 2:0. Choć w Arce zagrał nowo pozyskany napastnik - Charles Nwaogu, to na pierwszą bramkę dla żółto-niebieskich Nigeryjczyk musi jeszcze poczekać. Może strzeli ją w sobotę, w starciu z Elaną? W środowym spotkaniu trener Nemec testował litewskiego piłkarza. 26-letni Arsenij Buinickij wszedł na murawę po przerwie, zastępując Bartosza Flisa.

SERWIS W CAŁOŚCI POŚWIĘCONY ARCE GDYNIA

Tegoroczny bilans sparingów Arki wychodzi na zero. Gdynianie trzy mecze przegrali i trzy wygrali. W środę trafienia dla podopiecznych Petra Nemca były udziałem: Patryka Jędrzejowskiego, a także Piotra Tomasika. W drugiej połowie na boisku pojawił się Litwin - Arsenij Buinickij. 26-letni piłkarz walczy w Gdyni o angaż.

POLECAMY:**CHARLES NWAOGU OFICJALNIE W ARCE**

Trener Nemec podziękował za to Edimo. Kameruńczyk nie zyskał uznania w oczach szkoleniowca z Czech. Arka w pierwszej połowie miała optyczną przewagę, ale bramkę zdobyła tuż przed przerwą. Technicznym strzałem golkipera Kaszubii pokonał Jędrzejowski.

ARKA PRAWIE JAK FLOTA

Po przerwie żółto-niebiescy stworzyli sobie kilka groźnych sytuacji, ale dobrze spisywał się Hieronim Zoch (Arka chce go wypożyczyć do innego klubu), który skapitulował tylko raz, w 52 minucie po składnej akcji Buinickija, do siatki trafił Tomasik.

Arka Gdynia - Kaszubia Kościerzyna 2:0 (1:0)
Bramki: 1:0 - Jędrzejowski (45), 2:0 - Tomasik (52).

Arka: Szlaga (46 Żukowski) - Chomiuk, Wallace, Brodziński, Tomasik - Kowalski, Kasperkiewicz, Nakano (62 Szwoch), Jędrzejowski (46 Jarun) - Flis (46 Buinickij), Nwaogu (46 Surdykowski).

Kaszubia: Spierewka (46 Zoch) - Rąbczyk (46 Krysiński), Prusaczyk, Bieliński, Witomski, Osłowski, Wysiecki, Grzywacz (46 Przybyszewski), Stępień, Hirsz, Prokopów.

Ponadto grali: Zoch, Wilma, Domaschke, Kosznik, Bostroń, Krysiński, Przybyszewski.

KIBICE ARKI NIE CHCĄ W KLUBIE ŻUKOWSKIEGO. DLACZEGO?