Tak będzie wyglądało CH Riviera w Gdyni

Tak będzie wyglądało CH Riviera w Gdyni

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W Gdyni trwają już prace wykończeniowe w CH Riviera, a inwestor, Mayland Real Estate, przygotowuje się powoli do hucznego otwarcia. Pierwsi klienci w największej galerii na Pomorzu pojawić mają się już 25 października. Dawne "Wzgórze" nie tylko zmieniło nazwę czy przeszło lifting, kubatura obiektu, który uwieńczyła 600-metrowa fasada sięgnęła niemal milion metrów sześciennych.

W ostatnich tygodniach nad dokończeniem gmachu o powierzchni 70 tys. m kw., pracowało pół tysiąca osób. Budynek w pobliżu stacji SKM Wzgórze Św. Maksymiliana jest aż o 30 tys. m kw. większy od najbardziej okazałego obecnie centrum handlowego w Trójmieście, Galerii Bałtyckiej.

Zobacz również: Budowa jednej z największych galerii handlowych na Pomorzu na ukończeniu [ZDJĘCIA z czerwca 2013]

CH Riviera rozmiarami nie ustępuje tak znanym galeriom handlowym, jak łódzka Manufaktura, czy Arkadia w Warszawie.

Klienci od 25 października w budynku przy ul. Kazimierza Górskiego korzystać będą mogli z oferty około 270 sklepów, oglądać seanse w kompleksie sześciu sal kinowych 3D, które pomieszczą 1,3 tys. widzów, ponadto odwiedzać liczne puby i restauracje.

Aby do CH Riviera można było swobodnie dojechać samochodem, rozbudowano ulice w pobliżu galerii handlowej, w tym poszerzono tunel pod torami kolejowymi nieopodal stacji SKM Wzgórze św. Maksymiliana. Powstał również nowy parking. Inwestycja pochłonęła około 200 mln euro.

Zobacz, jak będzie wyglądała Galeria Metropolia - nowe centrum handlowe w Gdańsku Wrzeszczu [ZDJĘCIA]


Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Komentarze (19)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Mi (gość)

Dla czego wszyscy marudza. Mamy swoja galerie nie trzeba jechac do Gdanska. Możenie bedzie az tyle usterek. Niestety jesli kogos nie stac na zakupy w tym centrum to nie musi tam chodzic.

monia (gość)

200 mln euro, a ile z tego przeznaczono na odszkodowania za zderzenia pieszych (zwłaszcza dzieci) z rowerami? Co za idiota wymyślił, żeby ścieżka rowerowa biegła tuż przy każdym wejściu i ławce, a trakt pieszy był przy ulicy? Gratuluję inwestorom, wykonawcy i nadzorowi - wszyscy chyba ślepi i z IQ poniżej 50! Klientów namawiam do protestów w tej sprawie.

Marzena (gość)

A ja się cieszę ! Dlaczego Gdynia ma być gorsza w kwestii galerii od innych miast. Powiem więcej, takich miejsc powinno być więcej !

nm (gość)

co za masakra!!! to gigantyczny, obrzydliwy kloc - Gdynia i jej megalomania, wszystko musi być największe, najlepsze, jedyne, pierwsze... proponuję poprowadzić jeszcze taśmociągi dla ludzi jak na lotniskach spod dworca skm... skoro ma być kolejka linowa na kamienna górę, to czemu nie takie super rozwiązanie.

wujektomek (gość)

Przy obecnych dochodach i bezrobociu,czarno widzę przyszłość tego kolosa.Za rok najwyżej dwa nie będzie klienta , wrócą oni do sklepików osiedlowych.

klient (gość)

Został zaledwie miesiąc ,dzisiaj robiłem zakupy i widać,że do końca jeszcze droga daleka .Ciekawe ile czasu będą naprawiać usterki związane z pośpiechem !

Marek (gość)

Wizualizacja (z zewnątrz) nowego Centrum jakoś nie przemawia do mnie .Mam nadzieję,że zostanę mile zaskoczony wnętrzem !