18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Festiwal Przemiany 2013 kolejny raz w Centrum Nauki Kopernik

Redakcja
Festiwal Przemiany 2013
Festiwal Przemiany 2013 Festiwal Przemiany 2013 / fot. Bartek Warzecha
Festiwal Przemiany 2013: Pierwsza w Polsce wystawa poświęcona masowej personalizacji, przestrzenna instalacja audiowizualna współtworzona przez uczestników Festiwalu, wspólne mapowanie nieużytków przy użyciu technologii 3.0, a także codzienne sety DJskie i koncert Sonic Fiction nad samą Wisłą. W dniach 5-8 września br. w Centrum Nauki Kopernik po raz kolejny odbędzie się Festiwal Przemiany.

Festiwal Przemiany 2013

Centrum Nauki Kopernik konsekwentnie poszerza ofertę skierowaną do dorosłego odbiorcy. Ideą Festiwalu Przemiany, organizowanego przez Kopernika już po raz trzeci, jest zachęta do osobistego zaangażowania w poznanie i zrozumienie świata oraz do wzięcia odpowiedzialności za zmiany zachodzące wokół nas. Tegoroczna edycja Przemian koncentruje się na przyszłości: rozwoju technologii i nowych mediów oraz ich wpływie na człowieka i jego otoczenie.

- Nowe podejście do sposobu projektowania oraz do ilości i jakości produkowanych przedmiotów, dało człowiekowi dodatkowe możliwości – zauważa Ewa Pawlak z Centrum Nauki Kopernik, koordynatorka Festiwalu. - W alternatywie do industrializacji i konsumpcji, projektanci tworzą własne manufaktury i narzędzia, dzięki czemu mają pełną kontrolę nad tworzeniem kreacji – dodaje.

W proces projektowania mogą zostać włączeni ludzie nie związani z nim zawodowo, a rewolucja druku 3D jest dostępna już niemal dla każdego. Ludzie drukują buty, endoprotezy czy elementy stacji kosmicznych. Często są to przedmioty na tyle skomplikowane, że wyprzedzają dzisiejsze możliwości produkcyjne. Tegoroczna edycja Festiwalu jest próbą zmierzenia się z tą społeczną zmianą.

Festiwal Przemiany 2013 - Technologie przyszłości na wyciągnięcie ręki

Działania poza głównym nurtem, oddolne inicjatywy, pasje i zdolności pchają ludzi do osiągnięć, które – wsparte technologią – powodują rewolucyjne zmiany o charakterze globalnym.

Jedną z nich jest zjawisko masowej personalizacji:

- Dzisiaj standardowe produkty przemierzają dziesiątki tysięcy kilometrów, by dotrzeć z miejsca, w którym powstały do docelowego użytkownika. Żeby wyjść naprzeciw problemom takiego ujednolicenia , projektanci zaczęli interesować się sposobami na dostosowanie przedmiotów do indywidualnych potrzeb człowieka – zauważa Hanna Kokczyńska ze Studia Super Super, jedna z kuratorek pierwszej w Polsce wystawy poświęconej temu trendowi, którą można będzie zobaczyć już we wrześniu podczas Przemian.

Jacek Majewski, współtwórca projektu, zachęca do szerszego spojrzenia na to zjawisko – Masowa personalizacja to szczególna siła jednostki i indywidualna moc sprawcza, możliwość wpływu na własne życie i otaczającą rzeczywistość – przekonuje.

Jednym z gości wystawy będzie prof. Behrokh Khoshnevis, twórca baz NASA na Księżycu i Marsie produkowanych metodą druku 3D. Uczestnicy Festiwalu będą mogli także zobaczyć prace m.in. Francisa Bitontiego, projektanta realizującego kolekcje odzieży z wykorzystaniem technologii 3D, który zasłynął m.in. projektem sukni dla aktorki Dity von Teese.

Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe jest bezpłatny. Na niektóre z nich wymagana będzie wcześniejsza rejestracja.

Więcej informacji na Festiwal Przemiany / Facebook

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Festiwal Przemiany 2013 kolejny raz w Centrum Nauki Kopernik - Warszawa Nasze Miasto

Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto