Fregata Dar Młodzieży wypłynie dziś z Gdyni na ostatnie praktyki. Studenci szczecińskiej Akademii Morskiej przejdą morskie ćwiczenia. Po powrocie Dar Młodzieży nie zacumuje jednak w stałym miejscu, przy Nabrzeżu Prezydenta, ale będzie musiał przejść gruntowny remont.

Studenci ze Szczecina są zamustrowani na pokładzie żaglowca już od niedzieli. Grupa stu praktykantów przejdzie szkolenie marynarskie, które zakończyć się ma pod koniec listopada.

- W grudniu fregata przejdzie do stoczni - mówi Aleksander Gosk z działu armatorskiego Akademii Morskiej w Gdyni, operatora żaglowca. - Tam przeprowadzone zostaną prace konserwacyjne i remontowe związane z odnowieniem klasy morskiej. Zostanie m.in. wyregulowany silnik, odmalowana podwodna część kadłuba. Zostaną dokładnie sprawdzone wszystkie mechanizmy i urządzenia pod kątem sprawności. Takie prace odbywają się cyklicznie, raz na kilka lat.

Zobacz ZDJĘCIA z obchodów 30-lecia żaglowca Dar Młodzieży


Prace konserwacyjne i remontowe mają potrwać mniej więcej półtora miesiąca. Oznacza to, że żaglowiec dopiero po nowym roku będzie cumował przy gdyńskim nabrzeżu.

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji


Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

jr (gość) (Kasa)

Nie głupaku. "Dar" zarabia, min. płacą ci którzy chcą nim pływać.Jak również zagraniczne szkoły morskie płacą, bo na "Darze" pływają studenci innych państw.