Ceny nie rosły tak szybko od prawie 10 lat. GUS podał, że inflacja w maju wyniosła aż 5 proc. Rada Polityki Pieniężnej już czterokrotnie decydowała się w tym roku na podwyższenie stóp procentowych, aby ograniczyć inflację. Analitycy oczekiwali, że w najbliższych miesiącach nie będzie kolejnych podwyżek.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
- Po ostatniej decyzji RPP spodziewaliśmy się, że w tym roku czekają nas jeszcze dwie 25-pkt podwyżki stóp procentowych, dokonane najpewniej po wakacjach i nie w serii, ale w pewnym odstępie czasu - ocenia Marek Nienałtowski, główny analityk Domu Kredytowego Notus.

-Dzisiejsze dane naszych oczekiwań co do samej skali zacieśnienia kosztu pieniądza w tym roku jak na razie nie zmieniają, aczkolwiek widzimy ryzyko tego, że do pierwszej z tych dwóch podwyżek może dojść jednak o wiele szybciej, niż się tego spodziewaliśmy, bo nawet już za miesiąc.
To nie najlepsza informacja dla spłacających kredyty w złotych.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!