"Bryza" - dawna jednostka pomocnicza Marynarki Wojennej pójdzie na dno specjalnie, aby stać się atrakcją dla amatorów nurkowania. Równie wielką atrakcją będzie jednak dla widzów sama operacja zatapiania, przeprowadzona ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
"Bryza" - dawna jednostka pomocnicza Marynarki Wojennej pójdzie na dno specjalnie, aby stać się atrakcją dla amatorów nurkowania. Równie wielką atrakcją będzie jednak dla widzów sama operacja zatapiania, przeprowadzona w Polsce po raz pierwszy jako spektakl dla turystów. W niedzielny poranek "Bryza", która do tej pory stoi przy nabrzeżu tuż przy wejściu morskim do portu rybackiego, zostanie przetransportowana na miejsce. Przyczepione zostaną do niej specjalne balony z powietrzem, które umożliwią powolne i równomierne opuszczenie jednostki na dno. Wreszcie specjaliści na pokładzie odblokują przygotowane wcześniej otwory, którymi do wnętrza zacznie się dostawać woda. Zdążą się oczywiście jeszcze ewakuować, a kuter łącznikowy w ciągu kilkudziesięciu minut powinien osiąść na dnie, na głębokości 20 metrów.

Świetnymi miejscami obserwacyjnymi będą plaża, tarasy fokarium i Muzeum Rybołówstwa czy falochron portu rybackiego.

Warto zjawić się wcześniej, bo helanie spodziewają się w niedzielę prawdziwej inwazji osób zainteresowanych tym wydarzeniem.


Przyślij nam swoje zdjęcie z tego wydarzenie - stwórz z nami galerię z tego nietypowego wydarzenia!
Czekamy pod adresem: konkursy.gdansk@naszemiasto.pl

Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!