Aby upamiętnić fakt, że polski rock narodził się w Gdyni w gdyńskim klubie Ucho odbył się koncert, podczas którego odegrano największe przeboje z dawnych lat.

- Trzy miesiące temu utworzyliśmy 13-osobowy zespół bigbitowy. Składa się on z absolwentów szkół muzycznych z Warszawy, Katowic i Gdańska oraz laureatów różnych konkursów muzycznych - mówi Adam Jarzębiński, prezes stowarzyszenia Christopher.

Zorganizowanym koncertem chcemy upamiętnić zmarłego Jerzego Koselę, wybitnego muzyka i rockmena, który zaczynał swoją karierę w Gdyni. Pierwsze koncerty grał m.in. pod koniec lat 50. na apelach w II LO. 1 lipca 1961 r. został otwarty w Sopocie przy molu klub Non Stop, w którym wraz z „Czerwonymi Gitarami” grał później koncerty. Na cześć tego miejsca nasz zespół nazywa się „Non Stop”
- dodaje.

Koncert był przerywany wspomnieniami i faktami często wcześniej nie publikowanymi.

Rozrywka

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!