Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Bieg papiernika: Wielkie biegowe szaleństwo na ulicach Kwidzyna! [ZDJĘCIA]

Rafał Cybulski
Z każdą kolejną edycją na starcie Biegu Papiernika staje coraz więcej zawodników. Tym razem na listach startowych było ponad 1300 biegaczy, około 1000 stawiło się na starcie a 965 z nich osiągnęło metę. Na trasie towarzyszyła im słoneczna, choć nieco wietrzna aura, a na stadionie oklaskiwało ich wielu kibiców.

Tegoroczny bieg wygrał Kenijczyk John Kibichiy Tanui, który wyprzedził zwycięzcę dwóch poprzednich edycji Radosława Dudycza oraz Pawła Ochala. Najlepszy kwidzynianin, Radosław Sadłos zajął 31 miejsce, a w pierwszej "100" uplasowało się jeszcze 8 biegaczy z naszego powiatu.

Wśród pań kolejność taka sama jak przed rokiem. Najlepsza okazała się Olga Ochal, a kolejne miejsca zajęły Wioletta Kryza i Arleta Meloch.