Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne (© sxc.hu)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Choć studenci już dawno rozpoczęli rok akademicki, na niektórych uniwersytetach trzeciego wieku wciąż są miejsca, gdzie i seniorzy mogą pogłębiać wiedzę.

"Realizujmy swoje marzenia. One nigdy nie idą na emeryturę" - zachęcają do nauki seniorów pracownicy Akademii Pomorskie Centrum Edukacyjne w Gdańsku. - Akademia Trzeciego Wieku powstała z myślą o osobach, które w przeszłości nie mogły znaleźć czasu lub funduszy na kontynuowanie nauki, pielęgnowanie swoich pasji i zainteresowań - podkreślają.

Na ATW rekrutacja wciąż trwa. Można się zapisać np. na bezpłatne lekcje języka angielskiego, niemieckiego czy rosyjskiego.

Zobacz, jak było na Sopockich Targach Seniorów! [ZDJĘCIA]W ofercie znalazły się też zajęcia komputerowe, a także zdrowe żywienie, psychologia czy nordic walking oraz basen.
- Podczas wykładów uczestnicy dowiedzą się m. in. jak dobrać odpowiednią dietę do wieku i stanu zdrowia czy jakich kosmetyków użyć, by odjąć sobie parę lat - zachęcają organizatorzy akademii.

Szkoła mieści się przy ul. Wały Jagiellońskie 26/6. Szczegóły można poznać pod nr tel. 58 325 24 80.
Wolnymi miejscami na wykładach dysponuje również Psychologiczny Uniwersytet Trzeciego Wieku, który funkcjonuje przy sopockim wydziale zamiejscowym Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.

- W tym semestrze pozostało jeszcze pięć wykładów. M. in. "Raniąca miłość: różne oblicza przemocy" (dziś), "Co się dzieje z naszą pamięcią?" czy "Jakie cechy osobowości sprzyjają zdrowiu a jakie chorobie?" - wylicza Joanna Walczak, koordynator Psychologicznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. - Aby wziąć w nich udział, należy opłacić składkę członkowską - 50 zł.

Zobacz, jak bawili się na VII Balu Seniora w Gdańsku [ZDJĘCIA]Na sopockiej uczelni przy ul. Polnej 16/20 są również wolne miejsce na niektóre zajęcia płatne.
Dopiero od stycznie będzie natomiast można zapisać się na Gdański Uniwersytet Trzeciego Wieku na Uniwersytecie Gdańskim. Na semestr zimowy rekrutacja jest już zakończona, bo wszystkie 1,4 tys. miejsc znalazły chętnych. O szczegóły można pytać pod nr tel. 58 523 23 54.

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

domestosowy (gość)

Dla wszystkich : http://www.armaag.gda.pl/komunikat.htm
Już wiecie skąd się biorą nowotwqory? Tak ze spalarni odpadów na Westerplatte - patrz poziom zanieczyszczeń STOGI przekroczony o 100%!!!
Dziękujemy Panu Panie Prezydencie Pawle Adamowiczu patronie wszystkich działań pro-nowotworowych w Gdańsku.
Pozdrowienia dla kolegi Pusza prosimy przekazać i udziałowca Dariusza.