Basket Gdynia odpadł z EuroCup. Koszykarki ponownie przegrały z Virtusem

(stan)
Basket Gdynia przegrał wyjazdowy mecz z Virtusem Eirene Ragusa 66:71. W pierwszym spotkaniu koszykarki z Gdyni przegrały u siebie 72:76 i odpadły w 1/16 finału Eurocup.

Koszykarki Basketu udały się do Włoch z zamiarem odrobienia czterech punktów z pierwszego meczu w Gdyni. Po pierwszej kwarcie rewanżu wydawało się to niemożliwe, bo gdynianki przegrały aż 11:20. Potem jednak zagrały znacznie lepiej i po pierwszej połowie prowadziły 32:30. Na początku trzeciej kwarty Basket kontynuował świetną grę i wygrywał już nawet 40:32. W tym momencie to koszykarki z Gdyni były w kolejnej rundzie. Włoszki jednak przejęły inicjatywę, odrobiły straty, same wyszły na prowadzenie i nie dały sobie już odebrać zwycięstwa w spotkaniu rewanżowym i awansu do kolejnej rundy.

Virtus Eirene Ragusa - Basket Gdynia 71:66 (20:11, 10:21, 19:17, 22:17)

Virtus Eirene: Hamby 23, Ndour 16, Kuster 12, Consolini 11, Soli 0 oraz Gorini 5, Formica 4, Spreafico 0

Basket: Copper 21, Skerović 11, Vitola 8, Aleksandravicius 6, Handy 5 oraz Jankoska 11, Morawiec 4, Rembiszewska 0

TOP Sportowy24: zobacz hity internetu