Asseco Gdynia wciąż walczy ze Stelmetem

(stan)
Przemysław Świderski/Polska Press/Dziennik Bałtycki
Asseco Gdynia wygrało po dogrywce ze Stelmetem Zielona Góra 73:70 (13:16, 11:17, 14:17, 20:8, d. 15:12) w meczu Tauron Basket Ligi koszykarzy. Stan rywalizacji 2:1 dla Stelmetu.

Przez trzy kwarty nic nie zapowiadało, że rywalizacja Asseco ze Stelmetem może się przedłużyć. Goście z Zielonej Góry dominowali na parkiecie i kiedy osiągnęli kilkanaście punktów przewagi, to uznali, że spotkanie jest już rozstrzygnięte. Nic bardziej mylnego. Gdynianie pokazali charakter w ostatniej partii. Świetnie zagrali A. J. Walton oraz Krystian Żołnierewicz i to głównie dzięki nim Asseco wygrało czwartą kwartę 20:8 i wyrónwnało stan meczu.

O wyniku musiała zatem rozstrzygnąć dogrywka. W niej lepsi okazali się będący na fali po czwartej kwarcie koszykarze Asseco i wciąż trwa rywalizacja w tej parze o awans do półfinału mistrzostw Polski. Nadal w lepszej sytuacji jest Stelmet, który do awansu potrzebuje jednego zwycięstwa, a Asseco dwóch. Czwarty mecz w tej patrze rozegrany zostanie w piątek o godzinie 19.15 w hali Gdynia Arena.

Asseco: Walton 22, Kowalczyk 11, Żołnierewicz 11, Galdikas 8, Frasunkiewicz 7, Matczak 5, Szczotka 5, Parzeński 4, Radosavljevic 0, Czerlonko 0

Stelmet: Hosley 18, Zamojski 14, Cel 12, Robinson 9, Chanas 7, Koszarek 7, Lalić 2, Hrycaniuk 1, Troutman 0