Arka w Turcji bez zwycięstwa

T. Bołt
Bez zwycięstwa wracają z Turcji podopieczni trenera Dariusz Pasieki. Arka w swoim ostatnim meczu sparingowym zremisowała 1:1 z FK Ventpils. W ogóle podczas zimowych zgrupowań żółto-niebiescy ani razu nie zdołali wygrać. Ostatnia okazja ku temu, aby w dobrych nastrojach przygotować się do rundy wiosennej nadarzy się za tydzień, kiedy to gdynianie zmierzą się Beroe Stara Zagora na otwarcie nowego stadionu.

Stadion w Gdyni oficjalnie oddany do użytku

Do swojego ostatniego sparingowego meczu na zgrupowaniu w Turcji Arka przystąpiła już bez Łotysza Rafalskisa oraz Marokańczyka Mokhtariego. Wcześniej na naszych łamach informowaliśmy, iż obaj w rundzie wiosennej nie założą żółto-niebieskiej koszulki. Co ciekawe tej zimy żółto-niebiescy jeszcze nie wygrali. Mowa tu zarówno o pobycie w Hiszpanii, jak i drugim obozie. W Turcji bowiem podopieczni Dariusz Pasieki najpierw zremisowali z FK Homel 1:1, przegrali z Zorią Ługańsk 0:2, a następnie podzielili się punktami z wicemistrzem Słowacji.

Przebieg pierwszej połowy łudząco przypominał ostatni mecz Arki. Gdynianie niby częściej byli w posiadaniu piłki, ale brakowało ostatniego podania i celnych strzałów na bramkę. Rywale ograniczali się do kontr i jedna z nich przyniosła im powodzenie. W 40. minucie Łotysze przeprowadzili skuteczny kontratak zakończy bramką na 1:0.

Po kwadransie gry w 2. połowie żółto-niebiescy doprowadzili do wyrównania. Rzut rożny wykonywał Paweł Zawistowski. Dośrodkowanie trafiło na głowę Macieja Szmatiuka, a ten już wiedział jak zachować się w takiej sytuacji. W tej części meczu znów więcej z gry mieli podopieczni trenera Dariusza Pasieki.

Z Ventspilsem gdynianie grali również w zeszłym roku. Wówczas po bramkach Bartosza Ławy, Stojko Sakalijewa, a także Lubomira Lubenowa wygrali 3:1.