Arka Gdynia - Wisła Płock. Żółto-niebiescy stracili dwa punkty [ZDJĘCIA]

Szymon Szadurski
Arka Gdynia zremisowała z Wisłą Płock 1:1 tracąc zwycięstwo w ostatniej minucie spotkania.

W bardzo pechowych okolicznościach, w ostatniej akcji meczu, po kontrowersyjnym rzucie karnym i celnym strzale Jose Kante, gdyńska Arka straciła dziś prowadzenie z Wisłą Płock i ostatecznie zremisowała pojedynek z „Nafciarzami”.

Gdynianie przerwali tym samym fatalną serię pięciu porażek z rzędu w Lotto Ekstraklasie. Wywalczony punkt sprawił również, że ostatecznie zajęli 12 miejsce w tabeli i w grupie spadkowej cztery z siedmiu meczów o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej zagrają u siebie.

Arka Gdynia – Wisła Płock 1:1 (1:0)

Bramki: Rafał Siemaszko (41 minuta) dla Arki, Jose Kante (90+4 – karny) dla Wisły.

Arka: Jałocha – Zbozień, Marcjanik, Sobieraj, Warcholak – Sambea (85 Marciniak), Łukasiewicz, Hofbauer – Bożok (67 Socha), Szwoch – Siemaszko (73 Formella).

Wisła: Kiełpin -Stefańczyk, Szymiński, Byrtek, Stępiński – Singh (59 Wlazło), Rogalski, Kun (Reca), Iljew (55 Piątkowski), Merebaszwili – Kante.

Żółte kartki: Byrtek (Wisła), Zbozień (Arka)

Sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz)