Arka Gdynia - Ruch Chorzów 0:3 (0:1)

Arka Gdynia po bardzo słabej grze przegrała 0:3 z Ruchem. Analizę klęski i poszukiwanie jej przyczyn znajdziesz w poniedziałkowym Dzienniku Bałtyckim.

Składy:

Arka Gdynia: Bledzewski - Kowalski, Szmatiuk, Siebert, Bednarek, Lubenov, Budziński, Ława (k), Bożok, Tshibamba, Trytko.

Rezerwowi Arki - Bledzewski, Ulanowski, Wilczyński, Burkhardt, Sakalijew, Labukas, Mrowiec.

Ruch Chorzów: Pilarz - Grzyb, Grodzicki, Sedlok, Nykiel, Zając, Baran (k), Pulkowski, Janoszka, Sobiech, Niedzielan.

Rezerwowi Ruchu: Predijić, Stefański, Jakubowski, Scherfchen, Goncerz, Stawarczyk, Piech.

Sędziuje; Marcin Borski wspomagany przez Rafała Rostkowskiego i Macieja Szymanika.

32 zdobyte punkty, 10 zwycięstw, w tym cztery na wyjazdach, 23 strzelone gole i 16 straconych - to bilans piłkarzy Ruchu po 17 ligowych spotkaniach. Chorzowianie są rewelacją sezonu. Mogli nią zostać, bo w składzie jest niezwykle skuteczny duet: Andrzej Niedzielan i Artur Sobiech. Obaj w dotychczasowych spotkaniach zdobyli po siedem goli (lepsi w ekstraklasie są tylko Robert Lewandowski z Lecha Poznań - 9 bramek i Tomasz Frankowski - 8).

19.15. Piłkarze wybiegają na boisko. Rozbrzmiewa Rota. Śpiewana poza stadionem...

1. min. "Areczko jesteśmy z Wami"...

2. min. Sedlok z wolnego w górną siatkę.

4. min. Trytko głową z 7 m. Pilarz z trudem sparował strzał. Celnie centrował Bożok.

5. min. z zza ogrodzenia gromkie "Hej Arka gol".

6. min. Trytko i Bożok stworzyli zagrożenie pod bramką Ruchu. Strzał Bożoka z 20 m - niecelny.

9. min. Groźny rajd Grodzickiego, ale piłkę po centrze wybili obrońcy Arki.

Arka próbuje atakować - głównie lewą stroną. Defensywa Ruchu gra jednak bez zarzutów.

11. min. Rajd Trytki, zatrzymany na linii pola karnego przez obronę Ruchu.

12. min. 1:0 dla Ruchu, po strzale Zająca, piłkę odbił Bledzewski, ale pierwszy dopadł do niej Sobiech i z 7 m pewnie trafił do bramki.

13. min. z 10 m z woleja Trytko, prosto w bramkarza.

Między 13 a 18 min. kolejno akcje Trytki i Tshibamba. Ten drugi nie strzelił, mimo że był sam na sam z Pilarzem.

Arka przejęła inicjatywę, ale nie przekłada się to na strzelone bramki.

Słabszy fragment meczu - żaden z zespołów nie wypracowuje sytuacji podbramkowych.

33. min. Sobiech przebiega 20 m z piłką i potężnie strzela. Na szczęście obok bramki. Gdzie była obrona Arki?

36. min. Pilarz pogubił się w polu karnym, nie mogąc złapać piłki, podanej przez obrońcę Ruchu. Mimo ataków Trytki - wybił jednak piłkę.

40. min. Dobre podanie Ławy do obiegającego obrońców Bednarka i... kontrowersyjny spalony.

42. min. Podanie Janoszka przeleciało wzdłuż linii bramkowej Arki. Nikt nie dobił piłki, ale też nikt jej nie wybił. Mogło być 0:2...

44. min. Na pole karne dobrze wrzucił Ława, ale Szmatiuka wyprzedził Pilarz.

44. min. Ława z wolnego do Budzińskiego, a ten niewiele ponad bramką Ruchu.

46. min. Tshibamba po podaniu Szamtiuka - piłkę już można było zobaczyć w bramce, ale... została wybita.

Zaczęła się II połowa meczu.

47. min. Ładna kombinacja Bożok - Bednarek, ale piłkę wybili obrońcy Ruchu.

50. min. W polu karnym Arki szarżuje Janoszka, ale wypuścił za mocno piłkę, którą złapał Bledzewski.

51 min. 0:2 dla Ruchu po strzale Zająca. Podobnie jak przy pierwszej bramce - bramka obciąża Bledzewskiego, którzy nie złapał piłki po strzale Barana. Zając dobijał z najbliższej odległości.

55. min. Ruch wyprowadził kontrę i uzyskał przewagę 4 na 3. Gdynianie jednak wybili piłkę.

56. min. Tsibamba szarpie i próbuje, świetnie mija m.in. Grodzickiego, ale obrońcy Ruchu wzajemnie się asekurują. Za chwilę rzut rożny dla Arki i znowu do piłki dochodzi Tsibamba, ale znowu są obrońcy Ruchu w okolicy.

62 min. Dośrodkowanie Lubenova wybijają obrońcy. Piłka trafia pod nogi Ławy, który strzela z 20 m. Pilarz broni instynktownie.

Arka atakuje, ale nie stwarza realnego zagrożenia.

66. min. Tshibamba strzela przerzutką - celnie, ale tak słabo, że Pilarz bez trudu łapie piłkę.

66. min. Grodzicki - żółta kartka.

68 min. Zmiana w Arce: Sakalijew za Trytkę.

69. min. Pozdrowienia zza płotu dla PZPN.

69. min. Sakalijew przegrywa wyścig do piłki z Pilarzem, po dobrej centrze Kowalskiego.

70. min. Lubenov wpada w pole karne i przewraca się. Faul? Zdaniem sędziego Borskiego - nie. I chyba sędzia ma rację.

72 min. strzał Tshibamby z linii pola karnego broni Pilarz.

74. min. Zmiana w Ruchu. Scherfchen za Sobiecha.

Z boiska wieje nudą, ale Ruch nie dopuszcza Arkowców do swojego pola karnego.

78 min. N alewym skrzydle zamieszanie. Bednarek - Bożok, Bożok - Bednarek. I znowu nic z tego nie wynika.

79 min. Zmiana w Arce. Labukas za Lubenova. Zmiana w Ruchu. Piech za Pulkowskiego.

80 min. Bożok żółta kartka.

Arka próbuje atakować, ale robi to skrajnie nieudolnie. Kolejne dośrodkowania na pole karne wyłapuje Pilarz.

84. min. Janoszka żółta kartka.

84 min. piłka uderzona przez Zająca leci wzdłuż bramki Arki. Nikt nie dobija, nikt nie wybija. Na szczęście Zając uderzył niecelnie.

87. min. Kolejne niecelne dośrodkowanie Arki. Żółto-niebiescy nie stwarzają żadnych okazji pod bramką Pilarza.

90 min. mecz przedłużony o 3 min.

92 min. Zmiana w Ruchu: Stefański za Niedzielana.

92 min. Ława z wolnego wysoko nad bramką.

93 min. spotkania Gol dla Ruchu na 3:0. Sam na sam wybiegł Piech i pokonał słabego Bledzewskiego.