Arka Gdynia podzieliła się punktami z beniaminkiem I ligi. Kibice nie kryli wzburzenia

RR
Arkowcy tylko zremisowali z MKS Kluczbork
Arkowcy tylko zremisowali z MKS Kluczbork P. Świderski
Żółto-niebiescy nie mogą otrząsnąć się i wciąż zawodzą. W sobotę sprawili swoim kibicom kolejną niemiłą niespodziankę. Zremisowali 1:1 z przedostatnim zespołem I ligi - MKS Kluczbork.

Arkowcy byli faworytami sobotniego meczu. Mieli w nim udowodnić, że wracają na właściwy kurs. Przegrali przecież wcześniej dwa spotkania I-ligowe z rzędu. Niestety, drużyna trenera Andrzeja Konwińskiego nie zamierzała się jedynie bronić i w ten sposób ułatwiać zadanie gospodarzom.

Gdynianie wyszli na prowadzenie w 34 minucie, kiedy to bramkę zdobył Paweł Abbott. Akcję zainicjował dośrodkowaniem Marcin Warcholak, piłkę głową zgrał jeszcze Marcus da Silva, a napastnik Arki umieścił ją w siatce. Później arkowcy mieli jeszcze kilka okazji, aby podwyższyć rezultat i tym samym być spokojniejszym o końcowy wynik.

MKS zdołał jednak wywieźć z Gdyni punkt. A zapewnił mu go Michał Kojder, który w 78 minucie skutecznie główkował. Taki wynik rozsierdził nielicznych kibiców na trybunach. Dali oni wyraz swojemu niezadowoleniu, w niewybrednych słowach. Tak więc przed trenerem Grzegorzem Nicińskim i jego piłkarzami jeszcze dużo pracy.

Arka Gdynia - MKS Kluczbork 1:1 (1:0)