Arka Gdynia - Olimpia Grudziądz 1:1

(Patsz)
Tomasz Bołt
Do Gdyni przyjechała zajmująca 13 miejsce w tabeli drużyna Olimpii Grudziądz. Jesienią mecz pomiędzy tymi zespołami zakończył się bezbramkowym remisem. Tym razem Arka zremisowała z Olimpią 1:1.

94' Koniec meczu. Arka remisuje z Olimpią Grudziądz 1:1. Kibice opuszczają stadion w minorowych nastrojach. Czy to koniec marzeń gdynian o Ekstraklasie?

93' Piotr Tomasik dostaje żółtą kartkę.

92' Zmiana w Grudziądzu. Dziedzic schodzi Cieciura wchodzi.

90' Arka rozpaczliwie atakuje, ale bez efektu. Tymczasem piłkarze Olimpii coraz dłużej leżą na murawie po faulach gdynian.

89' Coraz mniej czasu do końca, a tymczasem żółtą kartkę otrzymał Tomasz Jarzębowski za brzydki faul na Mariuszu Kryszaku.

86' Niedziela za Flisa w Arce

84' Żółta kartka dla Adama Cieślińskiego za utrudnianie wybicia piłki przez Szlagę

83' Znów groźnie pod bramką Arki, ale sędzia odgwizduje spalonego.

81' Olimpia cofnięta, czeka na kontry, Arka w ataku pozycyjnym.

77' Ivanovski głową po dośrodkowaniu Kowalskiego w słupek. Później z metra nie trafia dobijając strzał Mazurkiewicz.

77' Kowalski schodzi. Wchodzi Patryk Jędrzejowski

76' Zmiany. Kryszak za Ruszkula w Olimpii.

73' **Wyrównanie. Samobójczy gol Tomasika. Wcześniej Dziedzic główkował w słupek. Arka - Olimpia 1:1**

72' Piękna piłka do Radzewicza ze środka pola, jednak ten niedokładnie próbował dogrywać w pole karne.

71' Od rzutu wolnego Olimpia, seria przewinień gdynian na piłkarzach z Grudziądza.

69' Frańczak przy linii dobrze powstrzymywany nieprzepisowo i Szlaga od rzutu wolnego

68' Tomasik leży poza boiskiem opatrywany przez lekarzy

67' Krajanowski dośrodkowywał, ale znów niedokładnie i od bramki zaczął bramkarz Olimpii.

65' Pruchnik strzelał na bramkę, ale obrońcy z Grudziądza dobrze zablokowali uderzenie

63' Paul Grischok za Jarosława Białka w Olimpii. Ivanovski za Surdykowskiego w Arce. Kibice skandują "Dziękujemy!"

61' Mirko Ivanovski szykuje się do wejścia na boisko

58' Radzewicz dośrodkowywał z lewej strony, ale nikt nie zamykał akcji.

56' Wiele niedokładności z obydwu stron i sporo walki w środku pola.

55' Dziedzic na pozycji spalonej po podaniu bramkarza Wróbla.

51' Olimpia próbuje rozgrywać piłkę i przedostać się pod bramkę Arki, która na razie gra słabo.

49' Cieśliński okropnie nieporadnie uderzał na bramkę, choć Olimpia wygląda na razie lepiej niż Arka.

47' Rzut rożny dla Arki.

46' Zaczęli drugą połowę. Olimpia ze środka Oficjalna liczba kibiców 3850.

****
46' Koniec pierwszej części meczu. Na razie 1:0 dla Arki po golu Sławomira Mazurkiewicza. Po przerwie zapraszamy na dalszą część relacji

45' Surdykowski przed kapitalną szansą, ale zabrakło techniki i dokładności. Bramkarz Wróbel wybił mu piłkę sprzed nóg

43' Żółta kartka dla Jakuba Kowalskiego

43' Groźnie uderzał Tomasik

40' Olimpia atakuje nieudolnie, tymczasem Arka próbuje groźnie kontratakować. Dośrodkowanie Surdykowskiego przed chwilą zablokowane.

37' Surdykowski nie trafił w piłkę po dośrodkowaniu z lewej strony, obrońca Olimpii wybił ją poza linię końcową.

35' Nad murawą i na murawie znowu śnieg.

33' Kowalski dośrodkowywał, ale w ostatniej chwili Staniek na rzut rożny.

30' Goooooooolllllll. Sławomir Mazurkiewicz strzela bramkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Kowalskiego. Arka - Olimpia 1:0!!!
28' Radzewicz strzelał z 25 metrów, jednak za lekko.

26' Surdykowski strzelał głową z pięciu metrów, niestety w środek bramki i Wróbel zdołał interweniować

24' Frańczak szarżował prawą stronę, powstrzymał go Jarzębowski.

21' Radzewicz dostał drugą piłkę, ale nie opanował przy linii.

20' Surdykowski powstrzymał kontrę Olimpii. Na razie słaby mecz w Gdyni.

18' Dużo niedokładności w grze Arki i na razie bez bramek. Ucichli też kibice

14' Kowalski dośrodkowywał, Flis nie trafił w piłkę. Ratować na lewej stronie próbował jeszcze strzałem Tomasik.

12' Dużo walki w środku pola, na razie groźniejsza Arka

10' Kolejna dobra akcja Arki, ale Krajanowski niecelnie do Kowalskiego na prawej stronie

9' Jarosław Białek z Olimpii otrzymał żółtą kartkę

7' Radzewicz dośrodkowywał z rożnego Jarzębowski minimalnie niecelnie. Za chwilę obrońcy z Grudziądza wybijają z linii bramkowej po strzale Pruchnika.

6' Zagotowało się przed polem karnym Olimpii. Kowalski próbował dośrodkowywać, ale zablokowany

4' Surdykowski groźnie strzelał, ale tylko rzut rożny

3' Tory dopingują drużynę głośnym "Hej Arka gol"

1' Zaczęła Arka. Od początku nerwowo.

17.30
Rota. Zaczynamy!!!

17.25
Pięć minut do pierwszego gwizdka. Na razie wciąż pada śnieg, zdecydowanie mniej kibiców niż podczas ostatnich spotkań. Na "Górce" trwa bojkot

Składy:

Arka: Szlaga - Krajanowski, Jarun, Mazurkiewicz, Radzewicz - Jarzębowski - Surdykowski, Pruchnik, Kowalski, Tomasik - Flis.
Olimpia: Wróbel - B.Kowalski, Dąbrowski, Staniek, Abramowicz - Białek, Kłus - Frańczak, Dziedzic, Ruszkul - Cieśliński

Sędziowie: Kwiatkowski (Warszawa) oraz Rosa i Sierant