Arka Gdynia lepsza w sparingu od Bytovii Bytów - ZDJĘCIA

Janusz Woźniak
Marcin Radzewicz (na drugim planie) strzelił pierwszą bramkę
Marcin Radzewicz (na drugim planie) strzelił pierwszą bramkę Tomasz Bołt
Piłkarze Arki Gdynia rozegrali czwarty w tym roku mecz sparingowy. Tym razem do Gdyni przyjechał lider II ligi grupy zachodniej Bytovia Bytów. Ekipa z Bytova zgłasza uzasadnione aspiracje awansu do I ligi, ale we wczorajszej sparingowej potyczce z żółto-niebieskimi bytowianie mieli niewiele do powiedzenia. Arka wygrała to spotkanie pewnie i wysoko 5:2. Co może napawać pewną dozą optymizmu przed rundą wiosenną, która zaczyna się już w marcu.

Gospodarze potrzebowali zaledwie kilkudziesięciu sekund, aby objąć prowadzenie. Po krótko rozegranym rzucie rożnym efektownym strzałem w górny róg bramki bytowian wynik meczu otworzył Marcin Radzewicz. Zespół Bytovii próbował szybko odrobić straty. W 20 minucie groźnie strzelał z rzutu wolnego Michał Pietroń, ale dobrą interwencją popisał się Jakub Miszczuk o którym już wiadomo, że wiosna będzie reprezentował barwy gdyńskiej Arki.

Zatem w pierwszych 45 minutach padła tylko jedna bramka, ale goli nie zabrakło za to w drugiej połowie. Na 2:0 podwyższył z rzutu karnego, po faulu na Piotrze Kuklisie, Marcus da Silva. Dwie minuty później było już 3:0, po golu Mateusza Szwocha.

Dopiero wówczas Michał Pietroń zdobył pierwszą bramkę dla Bytovii. Odpowiedzią żółto-niebieskich był drugi gol Szwocha, tym razem zdobyty z rzutu karnego.

Rafał Grzelak zagra w Arce

Kiedy drogę do bramki Macieja Szlagi znalazł Jakub Kaganek, to końcowy wynik sparingu ustalił Dariusz Formella.

Arka Gdynia - Bytovia Bytów 5:2 (1:0)

Bramki: dla Arki - Marcin Radzewicz (2), Marcus da Silva (51 z karnego, Mateusz Szwoch (53 i 66 z karnego), Dariusz Formella (87); dla Bytovii - Michał Pietroń (64), Jakub Kaganek (68)

Arka I połowa: Miszczuk - Kubowicz, Benevente, Brodziński, Dettlaff - Brzuzy, Pietkiewicz, Pruchnik, Radzewicz - Górski, Surdykowski. II połowa: Szlaga - Kubowicz, Jarzębowski, Brodziński, Tomasik - Grzelak, Szwoch, Rzuchowski, Formella - Kuklis, da Silva

Bytovia: Gostomski (46 Oszmaniec) - Tyburski (46 Bojas), Łapigrowski (46 Ambroziak), Szałek (63 Kaganek), Kowalski - Ł. Pietroń (46 Kojca), Gajtkowski, M. Pietroń, Pięta, Kołodziejski (46 Pakosz), Hirsz (46 Barbossa)

Zdjęcia: Tomasz Bołt