Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Aplikacja mobilna pomoże w opiece nad ranami!

Piotr Kallalas
Jan Ziarnicki / UMG
IWound to nowy system mający skoordynować opiekę nad pacjentami leczącymi rany pooperacyjne. Rozwiązanie z zakresu telemedycyny właśnie rozwija się w redłowskim szpitalu.

W Szpitalu Morskim im. PCK właśnie rozpoczęto pilotażowy program, który wprowadza nowe narzędzie pomagające w opiece nad ranami. System iWound opiera się skoordynowaniu działań leczniczych poprzez zdalne monitorowanie sytuacji i konsultacje. W tym celu została stworzona specjalna aplikacja internetowa.

Leczenie ran na odległość?

- System jest dość prosty. W ramach wspomagania procesu terapii realizowane są zdalne konsultacje - wywiady medyczne, zdjęcia ran, wiadomości oraz zalecenia medyczne. Takie leczenie ran na odległość jest możliwe dzięki podpisanej przez Szpitale Pomorskie umowie z partnerami projektu firmą Polmedi oraz Schulke Polska sp. z o.o., które udostępniły tę aplikację - powiedział Dariusz Nałęcz wiceprezes zarządu Szpitali Pomorskich.

W gdyńskim szpitalu do współpracy włączyło się kilka oddziałów między innymi chirurgii onkologicznej, ginekologii onkologicznej, radioterapii, chorób wewnętrznych i leczenia schorzeń endokrynologicznych, anestezjologii i intensywnej terapii.

- To narzędzie, które usprawnia pracę lekarzy i pielęgniarek, ma możliwość konsultować konkretny przypadek z innym specjalistą, porządkuje dokumentację, oszczędza czas, a nade wszystko usprawnia komunikację z pacjentem, który za pomocą aplikacji mobilnej na bieżąco jest informowany o postępie leczenia - wyjaśniła Beata Góralska, koordynator zespołu i jednocześnie administrator projektu w Szpitalach Pomorskich. - Prowadzenie takiego zdalnego leczenia nie zwalnia pacjenta z ewentualnej wizyty w placówce medycznej, jeśli zajdzie taka konieczność - podkreśla Góralska.

Obsługa aplikacji jest niezwykle prosta i intuicyjna. Dzięki połączeniu pacjent ma pełny kontakt ze specjalistami. Chorzy mogą nie tylko rozmawiać z lekarzami, ale także przesyłać zdjęcia z aktualnym stanem ran.

- Wystarczy, że pacjent otworzy aplikację, kliknie „wyślij wiadomość”. Okno dialogowe pojawi się w formie czatu. Do wiadomości pacjent możne dodać też kilka zdjęć. Lekarz otworzy to po odebraniu powiadomienia, zerknie na ranę i odpisze. Być może wyda też zalecenie ze specjalnego algorytmu, który w systemie umieściliśmy - powiedział Tomasz Kandziora, współautor aplikacji z firmy Polmedi.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Michał Pietrzak - Niedźwiedź włamał się po smalec w Dol. Strążyskiej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdynia.naszemiasto.pl Nasze Miasto