O swoim malarstwie mówi: ,,Na granicy świata emocji i intelektu pojawia się teatr ze swoją umownością. To pogranicze przedstawienia, wąski pasek po no-man land (po ziemi niczyjej)".

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
O swoim malarstwie mówi: ,,Na granicy świata emocji i intelektu pojawia się teatr ze swoją umownością. To pogranicze przedstawienia, wąski pasek po no-man land (po ziemi niczyjej)". Andrzej Konieczny - artysta przekorny i niepokorny. Nie naśladuje nikogo, kroczy własną oryginalną drogą.

Ukończył studia na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jego prace znajdziemy w zbiorach prywatnych w Polsce i za granicą, a także w muzeach. W gdyńskiej Galerii Sztuki Współczesnej "od czasu do czasu" podziwiać można arcyciekawą wystawę akryli, pasteli i prac olejnych mistrza. Jest ona pełną przygód wyprawą w świat przewrotnej wyobraźni malarza. Tylko tutaj zobaczymy pastelowy "Portret urzędnika niechcianego", "Nielotne słowiki" (olej złoto na płótnie) czy olejny "Tryptyk na krzesło i pośladki". Czasem na obrazie pojawi się jakiś napis, np. "Nie wchodź nigdy do tej samej wody".

Artysta bawi się formą - materią, kolorem, kształtem. Igra z odbiorcą, rozbudza wyobraźnię. Na mgnienie oka wpuszcza nas do swojego zaczarowanego świata. Nie powiela motywów, wciąż poszukuje, eksperymentuje. To malarstwo emanuje niesamowitą energią. Obrazy są pełne żaru, ale i zmuszają do zatrzymania się w pół kroku. Nie pozostawiają odbiorcy obojętnym. Jeden z krytyków napisał o malarstwie Koniecznego: "Forma bywa więc niekonkretna, surowa i szorstka. Czasami zgrzytnie przeciągle czernią, to ziewnie cynobrem, wybuchnie witalną ekspresją żółci i błękitu". Na wernisażu artysta zdradził nam, że jego ulubioną pracą jest "Fantanna". Choć ja osobiście wybrałabym bizantyjskie pastele "Pan na włościach". Lekko żartobliwe, pełne magii prace Andrzeja Koniecznego rozjaśniają świat.

Galeria "od czasu do czasu" Gdynia, ul. Armatorów 31


Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!