Żółto-niebiescy gromią bytomian! Arka Gdynia - Polonia Bytom 4:0

Piotr Wiśniewski
Grzegorz Mehring
Piąte z rzędu zwycięstwo licząc Puchar Polski odnoszą piłkarze gdyńskiej Arki. Gdynianie rozbili Polonię Bytom 4:0, już do przerwy prowadząc trzema bramkami. Golami podzieli się: Tomasz Jarzębowski, Sławomir Mazurkiewicz, Piotr Kuklis oraz Damian Krajanowski. W sumie jest to dziesiąty z rzędu nieprzegrany mecz przez żółto-niebieskich. Arka mogła jednak wygrać wyżej gdyby Ivanovski popisał się lepszą skutecznością. Sam Macedończyk miał przynajmniej trzy dogodne sytuacje.

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ Z MECZU ARKA GDYNIA - POLONIA BYTOM

TAK ZAPOWIADALIŚMY MECZ ARKI Z POLONIĄ BYTOM

Arka Gdynia - Polonia Bytom 4:0 (3:0)
Bramki: 1:0 - Jarzębowski (5), 2:0 - Mazurkiewicz (29), 3:0 - Kuklis (38), 4:0 - Krajanowski (90+1)

Arka: Juszczyk - Radzewicz, Łągiewka, Mazurkiewicz, Krajanowski, Kuklis, Jarzębowski (82' Kasperkiewicz), Benat, Kowalski (87' Niedziela), Flis (71' Szwoch), Ivanovski.

Polonia: Balaż - Sinclair, Chomiuk (36' Vascak), Gamla, Kulpaka, Góral (46' Pokotyluk), Dziewulski, Alancewicz (63' Pietrowski), Jean Paulista, Michalak, Świerczok.

Żółte kartki: Vascak, Kulpaka, Gamla (Polonia).

Sędzia: Mariusz Korzeb (Warszawa).

Widzów: 6700.

90+3 min. - Koniec meczu. Arka wygrywa 4:0!

90+2 min. - Krajanowski dobija gości. Prawy obrońca Arki znalazł się w polu karnym, dopadł do piłki odbitej przez golkipera gości po strzale Radzewicza. Wcześniej Ivanovski przegrał pojedynek sam na sam z Balażem.

90 min. - Kibice Arki świętują trzy punkty swojej drużyny.

89 min. - Piłka w rękach Juszczyka.

87 min. - Barłomiej Niedziela zastępuje na boisku Jakuba Kowalskiego.

87 min. - Rzut rożny dla Arki. Na trybunach głośne śpiewy.

85 min. - W pole karne wpadła Paulista, uderzył obok słupka, ale niecelnie.

84 min. - Niecelny strzał Radzewicza za rzutu wolnego.

83 min. - Żółta kartka dla Pawła Gamli za faul na Jakubie Kowalskim.

82 min. - Nemec dokonuje kolejnej zmiany. Piotr Kasperkiewicz zastępuje na boisko Tomasza Jarzębowskiego.

81 min. - "Nasza Areczka ole1" z podziałem na dwie trybuny!

80 min. - Juszczyk broni uderzenie Świerczoka.

78 min. - Po rzucie wolnym niecelnie główkował Jarzębowski.

76 min. - Piękna parada Balaża po strzale Jarzębowskiego.

74 min. - Nad bramką uderzył Świerczok.

74 min. - Kulklis dośrodkował do Ivanovskiego, a ten uderzył zbyt słabo by zaskoczyć bramkarza gości.

72 min. - Zmiana w Arce. Szwoch za Flisa.

70 min. - Pachnie bramką dla gdynian, ale w tej połowie golkiper Polonii jeszcze nie sięgał po piłkę z bramki.

68 min. - Ivanovski po centrze Kowalskiego uderza w poprzeczkę! Ale Macedończyk znów na pozycji spalonej.

68 min. - Futbolówka adresowana do Ivanovskiego, ale ten osaczony przez dwóch obrońców gości nie miał szans dojść do piłki.

67 min. - Piłka w siatce, ale sędzia nie uznaje bramki Mirko Ivanovskiego, który był na pozycji spalonej.

65 min. - Na trybunach zasiadło dziś 6700 widzów.

64 min. - Zmiana w zespole gości. Adrian Piotrowski za Pawła Alancewicza.

63 min. - Kuklis - Radzewicz - Kowalski. Akcję strzałem zamyka ten ostatni, w ostatniej chwili piłkę wybija obrońca Polonii.

60 min. - W ostępie kilkudziesięciu sekund Arka miała dwie dogodne sytuacje. Najpierw centrę Radzewicza złapał Balaż, a po chwili z bliska Ivanovski "podał" do bramkarza. Macedończyk chciał lobować, a ta zabawa skończyła się zaprzepaszczeniem świetnej sytuacji.

58 min. - Prostopadłe podanie do Ivanovskiego, którry przegrywa pojedynek biegowy z Balażem.

57 min. - Radzewicz nieprzepisowo powstrzymywał Świerczoka.

55 min. - Kuklis z wolnego uderza prosto w mur.

54 min. - Rzut wolny dla Arki w dogodnej odległości.

53 min. - Dobra akcja Vascaka. Słowak wstrzelił piłkę w pole karne, ale tam na posterunku Damian Krajanowski. Po chwili zza pola karnego uderzył Jakub Świerczok.

51 min. - Gdynianie zdobywają teren rzutami z autu...

49 min. - Świerczok uderzył po ziemi mocno i niecelnie.

48 min. - Przed polem karnym Arki leży jeden z piłkarzy Polonii. Sędzia dopatrzył się faulu i podyktował rzut wolny dla gości.

46 min. - Zaczynamy drugą połowę! W zespole gości zaszła w przerwa jedna zmiana. Za Górala wchodzi Pokotyliuk.

45+1 min. - Koniec pierwszej połowy. Arka prowadzi 3:0!

45+1 min. - Ależ widowisko na stadionie w Gdyni za sprawą piłkarzy Arki. Na trybunach świetna zabawa!

45 min. - Akcję zamykał Petr Benat, ale uderzył bardzo niecelnie.

44 min. - Centra Mazurkiewicza do Jarzębowskiego, ale dośrodkowanie przecinają obrońcy Polonii.

43 min. - Żółta kartka dla Vascaka.

41 min. - Jak tego Benat nie trafił?!?! Świetne crossowe podanie Kuklisa do Czecha, a ten mając przed sobą tylko bramkarza gości z bliska fatalnie spudłował.

40 min. - Niecelnie zza pola karnego uderzał Paulista.

37 min. - Polonia na kolanach. Arkowcy prowadzą już 3:0! Dośrodkowywał Krajanowski, w piłkę nie trafił Ivanovski, ale całą akcję przy lewym słupku zakończył Kuklis, który pewnym uderzeniem po raz trzeci zmusił bramkarza gości do kapitulacji.

36 min. - Zmiana w Polonii. Schodzi Chomiuk, a wchodzi Blażej Vascak.

35 min. - Bardzo niedokładnie zagranie Flisa.

34 min. - Ładna akcja Arki rozgrywana z pierwszej piłki, ale niestety piłka po stronie gości.

32 min. - Kibice Arki pozdrawiają Polonię Bytom.

29 min. - Podopieczni Petra Nemca prowadzą już 2:0. Kolejny perfekcyjnie wykonany stały fragment gdy przyniósł Arce powodzenie. Z wolnego centrował Radzewicz, piłkę w polu karnym przedłużył jeden z arkowców, a całą akcję zamknął Sławomir Mazurkiewicz. Kapitan Arki pokonał Balaża uderzeniem głową.

28 min. - Arka w natarciu.

28 min. - Gdynianie wywalczyli rzut rożny.

26 min. - Prostopadłe podanie do Mirko Ivanovskiego, ale Macedończyk nie zdążył do podania.

25 min. - "Bytom, Gdynia!". Kibice bawią się na trybunach, na boisku twarda gra, ale bez zbędnej złośliwości.

22 min. - Dobre podanie otrzymał Mirko Ivanovski, ale jego strzał został zablokowany.

21 min - Kiks Bartosza Flisa, który nieczysto trafił w piłkę będąc tuż przed polem karnym.

19 min. - Od własnej bramki rozpocznie Juraj Balaż.

18 min. - Nieudane dośrodkowanie prawego obrońcy Polonii Bytom.

17 min. - Kibice z sektora "Górka" pytają kto wygra mecz? - cały stadion odpowiada "Arka!".

14 min. - Sprytnie rozegrany rzut wolny przez gdynian. Radzewicz wycofał piłkę przed pole karne, tam na strzał zdecydował się Piotr Kuklis. Balaź odbił piłkę, ale w zamieszaniu podbramkowym żaden z arkowców nie zdołał oddać strzału! Oby tak dalej! Arka co co rusz przeprowadza groźne ataki.

12 min. - Ależ okazja Arki. Mogło być już 2:0!! Do odbitej w polu karnym piłki dopadł Kowalski, uderzył z pierwszej piłki, ale świetnie zachował się bramkarz gości, który sparował futbolówkę na róg.

11 min. - Niecelne uderzenie Krzysztofa Michalaka.

10 min. - A na trybunach głośne: "Hej Arka gol!".

9 min. - Lewą stroną przedzierał się Marcin Radzewicz. Akcję stopują obrońcy bytomskiej Polonii.

7 min. - Żołto-niebiescy mogli prowadzić już 2:0. Centrował Kowalski, piłkę odbił Balaż, dopadł do niej Benat i uderzył wprost w golkipera gości. Potem jeszcze próbował uderzać Flis, ale skiksował!!

6 min. - Goście rzucili się do odrabiania strat. Wywalczyli rzut rożny, ale grę z własnej połowy rozpoczną gdynianie.

5 min. - 1:0 dla Arki!!! Strzelcem bramki Tomasz Jarzębowski. "Jarza" wykorzystał dokładne dośrodkowanie Radzewicza z rzutu wolnego i z kilku metrów pokonał golkipera gości.

4 min. - Dobre wyniki Arki przyciągnęły dziś na trybuny więcej kibiców niż zazwyczaj. Fani jednak wciąż wchodzą, bo przed kasami spore kolejki.

2 min. - Rzut rożny dla gości. Piłka wraca na połowę Polonii.

1 min. - Początek meczu. Rozpoczęli goście i od razu gromkie: "Arka Gdynia!".

Zaczynamy!!!

"Królową Śląska tylko Polonia, ona na zawsze w naszych sercach jest!" - takim okrzykiem kibice powitali zespół gości.

*****************************************************************************

Już za 20 minut pierwszy gwizdek sędziego. Trybuny powoli się zapełniają. Są także fani Polonii Bytom.

Z pewnością kibice Arki będą również nasłuchiwać wieści z Gdańska, gdzie o godzinie 18 zaprzyjaźniony Lech Poznań zagra z Lechią. Na PGE Arenie "Kolejorz" może liczyć na wsparcie 2 tysięcznej grupy swoich kibiców.

Na ławce rezerwowych zasiedli: Kiełpin, Matusiak, Pietrowski, Pokotyliuk, Ściański, Tomczyk, Vascak.

Goście zagrają dziś następującym składem: Balaż - Sinclair, Gamla, Chomiuk, Kulpaka - Górak, Dziewulski, Alancewicz, Jean Rodrigues, Michalak - Świerczok.

Piłkarze Polonii są witani brawami. Na rozgrzewkę wyszli również gospodarze.

Ławka rezerwowych gdynian: Szlaga, Niedziela, Surdykowski, Kasperkiewicz, Słowiński, Szwoch, Brodziński.

Arka: Juszczyk - Krajanowski, Mazurkiewicz, Łągiewka, Radzewicz - Kuklis, Jarzębowski - Kowalski, Benat, Ivanovski - Flis.

Na rozgrzewce są już bramkarze obu ekip.

Arkę i Polonię łączy nie tylko przyjaźń, ale także fakt, że obie drużyny są spadkowiczami z ekstraklasy.

Jednym z piłkarzy Arki, którzy w przeszłości grał w Polonii jest Marcin Juszczyk. - Na pewno jest to dla nas (Marcin Radzewicz też grał w Bytomiu - przyp. red) mecz z dodatkowym smaczkiem. Ja mimo, że byłem krócej niż Marcin to wspominam ten okres bardzo dobrze. Było momentami trudno, momentami bardzo biednie, ale zawsze było wesoło i była bardzo dobra atmosfera. Będąc tam wiele się nauczyłem i nabrałem trochę „śląskiego charakteru“ . Na boisku sentymentów nie będzie. Wiemy o co gramy. Musimy zwyciężyć. To „pożegnanie“ rundy jesiennej przed naszymi kibicami. Oni zasłużyli na to aby godnie się przed nimi zaprezentować. Byli z nami na dobre i na złe i nie możemy ich zawieść - przyznaje golkiper żółto-niebieskich na oficjalnej stronie internetowej gdyńskiego klubu.

Trener Nemec ogłosił kadrę na mecz z Polonią Bytom. 18-tka meczowa niczym nie różni się od tej z pojedynku z Polonią Warszawa. Wciąż kontuje leczą: Ensar Arifović oraz Omar Jarun.

bramkarze: Juszczyk, Szlaga

obrońcy: Łągiewka, Krajanowski, Mazurkiewicz, Brodziński

pomocnicy: Kowalski, Kuklis, Benat, Kasperkiewicz, Szwoch, Radzewicz, Niedziela, Jarzębowski

napastnicy: Słowiński, Flis, Ivanovski, Surdykowski.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0