Wybierz region

Wybierz miasto

  Tanie pożyczki na remonty

  Autor: Bartłomiej Cnota

  2000-10-11, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Gmina Gdynia pomaga gdyńskim wspólnotom mieszkaniowym w finansowaniu kredytów na remont budynków, spłacając odsetki od nich. W bieżącym roku przeznaczono na ten cel 95 tysięcy zł, natomiast w przyszłym roku kwota ...

  Gmina Gdynia pomaga gdyńskim wspólnotom mieszkaniowym w finansowaniu kredytów na remont budynków, spłacając odsetki od nich. W bieżącym roku przeznaczono na ten cel 95 tysięcy zł, natomiast w przyszłym roku kwota wzrośnie prawdopodobnie o połowę.

  W Gdyni funkcjonuje obecnie 470 wspólnot mieszkaniowych. Członkowie nie wszystkich z nich mogą pozwolić sobie na bieżące opłacenie prac remontowych, wykonywanych w należących do nich budynkach. Dlatego część finansuje remonty z kredytów.

  Urząd Miasta zobowiązał się w niej do spłaty odsetek od kredytów przeznaczonych na cele remontowe i zaciągniętych przez gdyńskie wspólnoty mieszkaniowe. Przez dwa lata kredyty zaciągnięte zostały przez szesnaście wspólnot na łączną sumę 600 tysięcy zł. Pieniądze te w większości przeznaczane były na docieplanie budynków i zmiany systemów ogrzewania.

  W tym roku na odsetki gmina przeznacza 95 tysięcy złotych. Przewiduje się, że w przyszłorocznym budżecie miasta kwota ta wzrośnie o ponad połowę - do około 140 tysięcy złotych.

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)