Wybierz region

Wybierz miasto

  Rockowe granie po kaszubsku

  Autor: Bartłomiej Cnota

  2000-10-05, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Kilkadziesiąt osób wysłuchało koncertu zespołu Checz, który odbył się w nowo otwartym klubie jazzowym ,Va Banque" przy ulicy św. Piotra w Gdyni. Grupa Checz zagrała pierwszy po kilkumiesięcznej przerwie koncert w ...

  Kilkadziesiąt osób wysłuchało koncertu zespołu Checz, który odbył się w nowo otwartym klubie jazzowym ,Va Banque" przy ulicy św. Piotra w Gdyni.

  Grupa Checz zagrała pierwszy po kilkumiesięcznej przerwie koncert w Gdyni. Publiczność bardzo ciepło i spontanicznie przyjęła prezentowaną przez gdyński zespół mieszankę rocka i kaszubskich tekstów.
  - To był świetny występ - powiedziała ,Dziennikowi" obecna na koncercie Emilia. - Już wcześniej byłam na kilku koncertach zespołu Checz, które zagrał na Kaszubach, ale ten występ podobał mi się najbardziej.


  Grupa podzieliła swój występ na dwie półgodzinne części.
  - Graliśmy tak mocnego rocka, że musieliśmy odpocząć - powiedział Jarek Stefańczak, perkusista zespołu. - Zresztą publiczności krótka przerwa też zrobiła dobrze.

  Płyta zespołu Checz ukaże się w najbliższym czasie. Obecnie album jest miksowany przez czołowego w Polsce realizatora dźwięku - Tomasza Bonarowskiego. Najbliższy, trzeci singel grupy będzie opracowaną przez zespół Checz wersją piosenki grupy Kombi ,Kochać Cię za późno".

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)