Wybierz region

Wybierz miasto

  Operacja Sandry

  Autor: Andrzej Gojke

  2000-10-19, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  W jedenastej dobie życia u maleńkiej Sandry stwierdzono wrodzoną wadę serca. Dziewczynka trafiła na oddział Kardiologii Dziecięcej AM w Gdańsku. Mimo, że stan noworodka określono jako bardzo ciężki - z niewielkimi ...

  W jedenastej dobie życia u maleńkiej Sandry stwierdzono wrodzoną wadę serca. Dziewczynka trafiła na oddział Kardiologii Dziecięcej AM w Gdańsku.

  Mimo, że stan noworodka określono jako bardzo ciężki - z niewielkimi szansami na przeżycie, lekarze podjęli konsultacje z klinikami na terenie kraju na temat możliwości leczenia.

  30 września 1998 r. po pięciu tygodniach leczenia dziewczynka została przetransportowana do Łodzi, gdzie lekarze podjęli walkę o jej życie. "Dziennik Bałtycki" włączył się w akcję ratowania dziecka. Zbieraliśmy pieniądze dzięki którym mama dziewczynki mogła razem z dzieckiem pojechać do Łodzi i tam mieszkać przez kilka tygodni hospitalizacji.

  Po przeprowadzonej 8 października przez doc. Jacka Molla - jednego z najlepszych polskich kardiochirurgów - operacji przewężenia pnia tętnicy płucnej i trzech tygodniach rekonwalescencji, Sandra wróciła z mamą do Rumi.

  W sierpniu br. dziewczynka skończyła dwa lata. Od środy Sandra po raz kolejny przebywa w łódzkiej klinice.

  Czytaj także w dzisiejszym wydaniu "Dziennika Bałtyckiego"

  Fot. Andrzej Gojke

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)