Wybierz region

Wybierz miasto

  Marynarka Wojenna RP na manewrach

  Autor: Arkadiusz Bilecki

  2000-10-23, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  W dorocznych manewrach sił obrony przeciwminowej "Baltic Endeavour 2000" bierze udział kilkuset marynarzy z Polski, Niemiec i Danii. Ćwiczenie zaczęło się wczoraj w niemieckiej bazie morskiej Olpenitz.

  W dorocznych manewrach sił obrony przeciwminowej "Baltic Endeavour 2000" bierze udział kilkuset marynarzy z Polski, Niemiec i Danii.

  Ćwiczenie zaczęło się wczoraj w niemieckiej bazie morskiej Olpenitz. Swoim zasięgiem obejmie wody Zatoki Kilońskiej. Polską Marynarkę Wojenną reprezentują dwa trałowce z 8 Flotylli Obrony Wybrzeża z Helu i płetwonurkowie ze specjalnej grupy płetwonurków - minerów. Zadaniem ORP Jamno i Gardno, wspólnie z jednostkami duńskimi i niemieckimi, jest oczywiście poszukiwanie i niszczenie min, a także: ćwiczenie manewrowania w międzynarodowych szykach, udzielanie pomocy ,poszkodowanemu" okrętowi oraz sprawdzenie procedur łączności.

  Również wczoraj, na wodach Zatoki Pomorskiej i Bałtyku Południowego rozpoczęły się polsko-niemieckie manewry okrętów rakietowych. W tym ćwiczeniu udział bierze 5 jednostek rakietowych oraz okręt-baza - łącznie kilkuset marynarzy z Polski i Niemiec. Manewry potrwają do najbliższego piątku. Głównym elementem ćwiczenia są strzelania artyleryjskie do celów nawodnych.

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)