Wybierz miasto

Kaszubia - Bałtyk 4:0

Autor: (Bed)

2000-10-18, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

Piłkarze Kaszubii Kościerzyna odnieśli łatwe zwycięstwo nad Bałtykiem Gdynia. Podopieczni Andrzeja Bikiewicza wygrali wysoko 4:0 (0:0). Gdynianie rozpoczęli ten mecz aż pięcioma obrońcami i tylko jednym napastnikiem.

Piłkarze Kaszubii Kościerzyna odnieśli łatwe zwycięstwo nad Bałtykiem Gdynia. Podopieczni Andrzeja Bikiewicza wygrali wysoko 4:0 (0:0).

Gdynianie rozpoczęli ten mecz aż pięcioma obrońcami i tylko jednym napastnikiem. Trener Mirosław Zimny ustawił swój zespół bardzo defensywnie, licząc na szybkość Błażeja Adamusa przy wyprowadzaniu kontr. Taktyka ta w pierwszej połowie zdawała egzamin. Goście bardzo rzadko dopuszczali rywali pod bramkę Filipa Żemojtela, sami raczej też nie atakując. W pierwszej odsłonie nic więc ciekawego się nie wydarzyło.

Także na początku drugiej połowy obraz gry się nie zmieniał. Dopiero w 65 min po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Andrieja Danajewa piękną główką popisał się Maciej Kafarski i było 1:0. Szkoleniowiec Bałtyku zaczął zmieniać ustawienie na boisku, wprowadził nowych graczy. To jednak piłkarze Kaszubii zdobyli kolejnego gola. Tym razem na listę strzelców wpisał się Rafał Przybyszewski.

Utrata drugiej bramki spowodowała już kompletne rozbicie gdyńskiej młodzieży, a gospodarze dalej atakowali i w końcówce udało im się jeszcze dwukrotnie pokonać bramkarza Bałtyku.

Zwycięstwo Kaszubii było całkowicie zasłużone. Warto podkreślić, że w bramce drużyny trenera Bikiewicza zadebiutował, zatwierdzony dopiero we wtorek, Witold Bakalarczyk. Nie miał on jednak okazji zademonstrować swoich umiejętności kibicom Kaszubii, bowiem był bardzo rzadko zatrudniany przez rywali.