Wybierz region

Wybierz miasto

  Dziecięcy gang

  Autor: (szad)

  2000-10-16, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Policjanci z Komisariatu w Chyloni zatrzymali wczoraj i dziś dwóch 10 - latków, 12 - latka i dwóch 13-latków podejrzewanych o dokonanie napadu na mieszkańca Gdyni. Do zdarzenia doszło w budynku przy ul. Zamenhoffa.

  Policjanci z Komisariatu w Chyloni zatrzymali wczoraj i dziś dwóch 10 - latków, 12 - latka i dwóch 13-latków podejrzewanych o dokonanie napadu na mieszkańca Gdyni.

  Do zdarzenia doszło w budynku przy ul. Zamenhoffa. Funkcjonariusze w niedzielę o godz. 1 w nocy otrzymali zawiadomienie, że na klatce schodowej grupa nastolatków pobiła i okradła 54-letniego mężczyznę.

  Po przybyciu na miejsce zdarzenia od poszkodowanego dowiedzieli się, że sprawcami mogli być kilkunastoletni chłopcy. Pokrzywdzony dwóch z nich widział, kiedy schodził po schodach. W chwili, kiedy zgasło światło na klatce schodowej, został zaatakowany przez nich od tyłu. Trzech kolejnych napastników nadbiegło z przodu. Przewrócili go, kopali i zabrali klucze od mieszkania oraz 20 zł.

  Policjanci wspólnie z pokrzywdzonym przeszukali teren i zatrzymali czterech podejrzewanych. Wskazali oni funkcjonariuszom miejsce porzucenia kluczy od mieszkania. Piątego z domniemanych napastników, 13-letniego chłopca, zatrzymano wczoraj rano. Czterej podejrzewani - dwaj 10-latkowie i dwaj 13-latkowie, są wychowankami Domu Dziecka w Gdyni. Wielokrotnie byli już zatrzymywani przez policję.

  Piąty z chłopców, 12-latek, jest mieszkańcem Bydgoszczy i podczas napadu był na ucieczce z Młodzieżowego Domu Wychowawczego. Umieszczono go w Pogotowiu Opiekuńczym. Sprawę nieletnich będzie rozpatrywał sędzia rodzinny.

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)