Wybierz region

Wybierz miasto

  Dowódca wizytuje dokładnie

  Autor: (air)

  2000-10-10, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Wczoraj wizytę w Gdyni rozpoczął kontradmirał Kjell-Birger Olsen, dowódca Sił Morskich Norwegii. Olsen złożył kwiaty na płycie Marynarza Polskiego i spotkał się z dowódcą Marynarki Wojennej RP admirałem Ryszardem ...

  Wczoraj wizytę w Gdyni rozpoczął kontradmirał Kjell-Birger Olsen, dowódca Sił Morskich Norwegii.

  Olsen złożył kwiaty na płycie Marynarza Polskiego i spotkał się z dowódcą Marynarki Wojennej RP admirałem Ryszardem Łukasikiem, który zapoznał gościa z organizacją i zadaniami Marynarki Wojennej RP.

  Kontradmirał Olsen odwiedził 3 Flotyllę Okrętów, Akademię Marynarki Wojennej i Brygadę Lotnictwa Marynarki Wojennej, a także gdyńskie ośrodki oraz zakłady zajmujące się produkcją na rzecz sił morskich. Podczas drugiego dnia wizyty kontradmirał Olsen odwiedzi Stocznię Marynarki Wojennej i zapozna się z możliwościami szkoleniowymi Ośrodka Szkolenia Nurków i Płetwonurków. Przybędzie także do Akademii Marynarki Wojennej. W 3 Flotylli Okrętów spotka się z załogami okrętów i złoży wizytę w Brygadzie Lotnictwa Marynarki Wojennej w Babich Dołach. - Polsko-norweska współpraca sił morskich to przede wszystkim wspólne ćwiczenia morskie i sztabowe.

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)