Wybierz region

Wybierz miasto

  Baltic Press Foto Gdynia 2004

  Autor: Monika Kosińska

  2004-05-28, Aktualizacja: 2004-12-18 14:25

  Nagrody i wyróżnienia rozdano. Trafiły w ręce uczestników z Niemiec, Finlandii, Rosji, Polski. I Biennale Fotografii Prasowej Baltic Press Foto Gdynia 2004 przeszło do historii.

  Nagrody i wyróżnienia rozdano. Trafiły w ręce uczestników z Niemiec, Finlandii, Rosji, Polski. I Biennale Fotografii Prasowej Baltic Press Foto Gdynia 2004 przeszło do historii.


  Pozostała wystawa pokonkursowa w lokalu artystycznym "Tygiel", którą można oglądać przez miesiąc.
  Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA-ART w Gdyni, które od pięciu lat prowadzi Konkurs Fotografii Prasowej Polski Północnej.


  - Kryterium podstawowym oceny nadesłanych prac były walory informacyjne, bo takie winna mieć fotografia prasowa - mówi Janusz Rydzewski, kurator wystawy i fotoreporter. - Wszystkie zdjęcia, oprócz tego, że reprezentują wysoki poziom, to fotograficznie i dziennikarsko są ciekawe. Laureat Grand Prix, Bartosz Arendt, studiuje na uniwersytecie w Białymstoku. Współpracując z jednym z lokalnych tygodników, zrobił fotoreportaż na XIV Festiwalu Muzyki Młodej Białorusi w Gródku koło Białegostoku.


  - Chłopak na zdjęciu jest autystyczny, ale tak wspaniale się bawił, że nie mogłem nie "złapać" tej sytuacji - wyjaśnia laureat.


  Baltic Press Foto Gdynia 2004 odbywało się w kategoriach: środowisko Morza Bałtyckiego, polityka, gospodarka, społeczeństwo, kultura, sport. Wzięło w nim udział 188 prac.
  Nagrodzeni

  n Gospodarka: nagroda marszałka woj. pomorskiego - Jerzy Wierzbicki
  n Środowisko: Barbara Thun, Eugeniusz Nurzyński
  n Kultura: Wolfgang Okon
  n Społeczeństwo: Hannu Waher
  n Sport: Czesław Mil
  Wyróżnieni: Aleksandr Boris, Barbara Thun, Wolfgang Okon, Mirosław Koźbiał, Eugeniusz Nurzyński, Maria Szpindor.

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)